Prý to jsou profesionální řidiči. Možná. Profesionálové ale mnozí tedy rozhodně nejsou

Foto: Jiří Soukup

Řidiči kamiónů by měli být ti největší profesionálové, které na silnicích potkáme. Dnes a denně nás však velká část z nich přesvědčuje o opaku. Chovají se často nezodpovědně a nedodržují ani ta nejzákladnější pravidla.


Dnes a denně lze na českých silnicích vidět nezodpovědné, arogantní a nebezpečné chování řidičů kamiónů. Někteří uznají, že se vždy nechovají zrovna podle předpisů, nicméně velká část z nich, a určitě se to potvrdí i v diskuzi pod článkem, se schovává za mantru „nebejt nás, tak nemáte co kupovat v obchodech“. Například cca před rokem, když jsme publikovali článek o tom, jak kamióny na Jižní spojce v Praze jedou v levém jízdním pruhu, do kterého mají ale nákladní vozy vjezd zakázán, nám například Jan Stedile vzkázal toto: „…třeba si pane Jiří Soukupe, až budete kupovat mléko v Globusu na Čerňáku, vzpomenete na ty chlapce, co Vám ho tam dovezli…“. Souhlasil s ním i p. Martin Čech, který nám zase vzkázal toto: „Zvedni pisálku zadek a pojeď na týden se mnou, aby jsi to viděl z výšky a nepsal takové přízemní bláboly“!

Jinými slovy nám pánové sdělili, že sice asi existují nějaká pravidla silničního provozu, ale když oni vezou mléko do supermarketu, tak se taková pravidla dodržovat nemusí. A ten, kdo na to poukazuje, je úplně mimo. Zajímavé. A co třeba skladník, který to mléko přejímá? Co prodavač, který ho prodává? Nebo třeba instalatér, co spěchá k zákazníkovi, kterému teče v bytě topení, případně učitel, který spěchá na první hodinu s žáky? Ti všichni také nemusí dodržovat pravidla? Zvláštní obhajoba toho, že nedodržuji pravidla a chovám se jako ten největší arogant. Připomíná to známé pořekadlo „Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější…“.

Ukázalo se to opět dnes na Jižní spojce v Praze. Nehoda kamiónu s osobním vozidlem. Možná vše bylo jinak, ale podle situace na silnici řidič kamiónu nedobrzdil a naboural do vozidla před sebou. Trojúhelník ani ne deset metrů za autem, žádné varovné blinkry, kolona až na sjezd z dálnice D10. Troufneme si odhadnout, že všem čekajícím řidičům bylo v té chvíli úplně jedno, jestli kamión vezl mléko do supermarketu. A myslíme si, že to bylo jedno i policistům, kterým řidič musel vysvětlovat, co se stalo.

Abychom ale byli objektivní. Ano, dělat řidiče kamiónu rozhodně není snadná práce. Ovšem na druhou stranu ti, co sedí za jeho volantem, si takovou práci vybrali sami. Nikdo je k tomu nenutil. A ano. Praha je ucpaná sama o sobě. I bez nehod. Mohou za to uzavírky, řidiči osobních aut, řidiči nákladních aut a také chodci a cyklisté. Jestli ale bude každý z nich obhajovat nedodržování pravidel tím, že dělá službu těm ostatním, bude to v Praze brzo vypadat jako v bangladéšské Dháce. A to by nechtěl asi opravdu nikdo.

Jaký máte názor na chování některých řidičů kamiónů na silnicích? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.