Návěs mu vlál ze strany na stranu, rychlost neřešil. Litevský kamión jel po Jižní spojce jako smyslů zbavený

Přestupky kamiónů - Ilustrační foto
Foto: Jiří K.

Některé řidiče kamiónů by na silnice vůbec neměli pouštět. Například před několika dny se po pražské Jižní spojce řítil litevský kamión, jehož řidič porušil hned několik předpisů a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.


Do redakce dostáváme poměrně často fotografie z palubních kamer řidičů, kteří zaznamenali nějaký dopravní přestupek. Někdy jde o banality, typu parkování na zákazu, jindy jde ale o přestupky, nad nimiž zůstává rozum stát. Čím dál tím častěji se na podobných obrázcích objevují kamióny s cizí registrační značkou. Pro řidiče, kteří denně jezdí po Jižní spojce v Praze, to není bohužel nic neobvyklého, ale z chování některých řidičů kamiónů skutečně zůstává rozum stát. Jízda s minimálními rozestupy, jízda v levém pruhu, kde to je dopravní značkou zakázáno, nevytváření záchranářské uličky, nebo nedodržování rychlosti.

Jel v podstatě pořád v levém pruhu, i tam, kde nesmí. Kde to šlo, jel i přes 80 km/h, pořád troubil a návěs mu vlál ze strany na stranu
Jiří K.; čtenář webu TestyOjetin.cz

Jedna taková fotografie nám přišla do redakce minulý týden od našeho čtenáře Jiřího K. Nepřekvapivě je na ní opět kamión s cizí registrační značkou, tentokrát litevskou, a nepřekvapivě jde opět o pražskou Jižní spojku, která na některé řidiče působí snad jako magnet. Stačí se po ní projet z Černého Mostu na Smíchov a „nachytáte“ i desítky přestupků. Nutno ovšem říci, že mezi hříšníky patří i řidiči osobních vozidel.

Ale to, co předvádí někteří řidiči kamiónů, to by si zasloužilo skutečně zvýšenou pozornost ze strany policie. Tu však na Jižní spojce hlídkovat moc často neuvidíte. „Ten Litevec jel pořád v levém pruhu a jel opravdu pěknou ´pilu´. Někde jel podle mého tachometru i 90 km/h. Na auta před sebou troubil a návěs mu pořád vlál. Za mě to byla tedy opravdu hodně nebezpečná jízda“, napsal nám Jiří K., který jel za zmíněným kamiónem až ke sjezdu na Hradec Králové. „Tam to bez blinkru lupnul přes všechny pruhy, asi mu na poslední chvíli pípla navigace, nebo co“, popisuje chování řidiče Jiří.

Z naší vlastní zkušenosti víme, že rozhodně ne všichni řidiči kamiónů jezdí podobným stylem. Musíme však připustit, že zmíněná pražská Jižní spojka je pro některé řidiče jakousi arénou, kde předvádějí svoji aroganci a neochotu řídit se nejen pravidly silničního provozu, ale i základní lidskou slušností. Ostatně, kdo poslouchá v autě například Radiožurnál, dá nám jistě za pravdu, že není snad jeden jediný den v týdnu, kdy by se v dopravním hlášení neobjevila nehoda kamiónu právě na Pražském okruhu, resp. Jižní spojce.

Přečtěte si: „Znám fintu a vy jste ovce, že tady stojíte“, vysmíval se ostatním řidič v pruhu pro autobusy

Jezdíte po pražské Jižní spojce? Jaké máte zkušenosti s chováním řidičů kamiónů právě na této komunikaci? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.