„Znám fintu a vy jste ovce, že tady stojíte“, vysmíval se ostatním řidič v pruhu pro autobusy

Foto: Jiří Soukup

Jak vyzrát na zácpu v Praze předvedl řidič, který se kolem nekonečné kolony prohnal v pruhu určeném pouze pro autobusy. A aby to nebylo málo, ve finále se všem ještě vysmál. Existuje prý totiž finta.


Přestupek, který je v Praze k vidění každý den. Na Jižní spojce u sjezdu do Podolí, na Plzeňské ulici u Klamovky při vjezdu do ulice Vrchlického, na Evropské, Bělohorské a na dalších místech. Tady všude stojí skoro celý den kolony aut. A každý den se najdou desítky řidičů, kteří se rozhodnou, že celou kolonu předjedou v pruhu, který je určen pro autobusy. Tu a tam je policie chytne. Především na Plzeňské jsou policisté v poslední době vidět. I přes to je ale pravděpodobnost, že hříšník bude policií zastaven, relativně nízká.

A právě na to mnozí řidiči hřeší. Prostě to risknou. „Jezdím tady už přes rok a policii jsem tu ještě neviděl. Je to tady věčně ucpaný a pruh pro autobusy je volnej. Bus tady jede jednou za deset minut. Tak to nejsem ovce, abych se tady cukal půl hodiny“, řekl nám jeden z řidičů, který z pochopitelných důvodů nechce sdělit svoje jméno. Tvrdí však, že na Bělohorské ulici, kde pruhem pro autobusy pravidelně jezdí, tak denně jezdí desítky a možná dokonce i stovky dalších řidičů.

Podle něj navíc nejde v určité situaci o přestupek. Jízda ve vyhrazeném pruhu je sice ostatním vozidlům, než pro které je pruh určen, zakázána, přesto se zmíněný řidič opírá o jeden nedostatek ve vyhlášce. A tím je podle něj ustanovení, které dovoluje z vyhrazeného jízdního pruhu odbočit. Je-li tedy na dvouproudé silnici, kde je pravý jízdní pruh vyhrazený, odbočka doprava, lze pochopitelně do vyhrazeného jízdního pruhu vjet a odbočit.

A tady je právě ten háček. Zákon totiž neříká, kdy se do vyhrazeného pruhu můžete připojit. Samozřejmě, že by to mělo být co nejblíže místu, kde se chystáte odbočit, ale to bývá mnohdy obtížné. Záleží proto na konkrétní situaci a my bychom rozhodně nedoporučovali toto ustanovení vyhlášky zneužívat. Jedete-li vyhrazeným jízdním pruhem několik set metrů, těžko to obhájíte tím, že chcete odbočovat.

Přečtěte si: "Na to zapomeň, že máš v takovým křápu přednost", vykřikoval řidič SUV na křižovatce v Praze

Využíváte vyhrazené jízdní pruhy? Co si myslíte o výše uvedené „fintě“? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.