Policie v Libereckém kraji načapala kuřátko a beránka na motorce

Foto: Pixabay (ilustrační); Twitterový účet Policie ČR

Dvojici na motorce v bizarních velikonočních kostýmech a dlouhou pomlázkou nad zadním kolem zastavila policie v Libereckém kraji. Pokutu za úsměvné kostýmy však nakonec nedostali.


Policie se podle svých slov zaměřila o velikonočních dopravních kontrolách především na kontrolu alkoholu za volantem. Aby také ne. Češi patří mezi velké konzumenty alkoholu a o velikonočních svátcích se to na silnicích, kromě vánočního času, projevuje pravděpodobně nejčastěji. Do kontrol se zapojili i policisté z Libereckého kraje, kteří však na svém twitterovém účtu nahlásili i jiný zajímavý „úlovek“.

Na sociální síti se totiž objevila fotografie motorky, jejíž řidič i spolujezdec byli oblečeni do velikonočního kostýmu kuřátka a beránka. Nad zadním kolem jim navíc vlála dlouhá pomlázka. „Přejeme veselé velikonoční pondělí z Libereckého kraje. Drobné technické závady na motocyklu kuřete a beránka jsme vyřešili domluvou. Jezděte ohleduplně a vraťte se všichni domů v pořádku!“, napsali policisté k příspěvku.

To policisté ze Znojemska mají smutnější záchyt. Přistihli totiž cyklistku, která nedala přednost jinému vozidlu. Při dechové zkoušce pak nadýchala dvě promile. To už však může být považováno za trestný čin. Na twitterovém účtu policisté ze Znojemska dále uvedli, že zkontrolovali už stovky aut, kdy narazili nejen na řidiče pod vlivem alkoholu, ale i drog.

A co za alkohol za volantem hrozí? Jestliže je zjištěna hodnota alkoholu do 1 promile, hrozí pokuta od 2 500 – 20 000 Kč a zákaz řízení na 6 – 12 měsíců. Při hodnotě do 0,3 promile to projde bez bodů, nad 0,3 promile pak hrozí 7 bodů. Ale pozor. Pokud odmítnete dechovou zkoušku, nebo lékařské vyšetření, hrozí pokuta od 25 000 – 50 000 Kč a zákaz řízení od 1 – 2 let.

Přečtěte si: Hádal se marně. Láhev vína ho druhý den stála řidičák

Je podle vás správná tzv. "nulová tolerance" na alkohol za volantem, nebo jste spíš pro volnější přístup, jaký mají například v Itálii? Napište nám do diskuze.

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.