Navrhl design iPhonu i iPadu. Teď se Sir Jony Ive domluvil s Ferrari

Foto: Martin Filipi

Automobilka Ferrari se dohodla na dlouhodobém partnerství se společnostní LoveFrom, kterou založil bývalý designér Applu Sir Jony Ive. V interiéru těchto supersportů se tak brzy může objevit nové multimediální rozhraní.


Tato nová spolupráce je součástí širší dohody, která zahrnuje také společnost Exor, holdingovou společnost rodiny Agnelli, která drží hlavní podíl v italské automobilce. Zatím však nebyly uvedeny žádné konkrétní podrobnosti o tom, do jakých projektů Ferrari se společnost LoveFrom zapojí. Ve společném prohlášení Ive a Newson poznamenali, že „jako majitelé a sběratelé Ferrari nemohli být více nadšeni ze spolupráce s touto mimořádnou společností a zejména s týmem návrhářů, který odborně vedl Flavio Manzoni“. 

Společnost LoveFrom v posledních letech najala řadu dalších bývalých designérů Apple, včetně těch, kteří mají zkušenosti s uživatelskými rozhraními a haptickými trackpady MacBooků. Je nepravděpodobné, že by LoveFrom pracoval přímo na budoucím designu vozu Ferrari, ale předpokládá se, že by mohl mít za úkol pomoci vylepšit dotykové uživatelské rozhraní Ferrari. 

54letý Ive nastoupil do společnosti Apple v roce 1992 a hrál klíčovou roli při navrhování iMacu, iPodu, iPhonu a iPadu spolu s prací na operačních systémech iOS. Newson, nastoupil do společnosti Apple až v roce 2014. Předtím pracoval pro řadu firem, včetně letecké společnosti Qantas, kde navrhoval sedadla v business třídě. Ve zmíněném roce 2014 se však připojil k Applu a začal pracovat na Apple Watch.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.