Neuměla se rozjet, způsobila nehodu, svedla to ale na nevinného řidiče

Foto: Pixabay (ilustrační)

Vychytralá řidička vymyslela způsob, jak svoji vinu a škodu za 50 tisíc korun za způsobenou dopravní nehodu svést na někoho jiného. Málem jí to vyšlo


Některé nehody mají jasného viníka, u některých se vina dokazuje obtížně. Často nejsou svědci, nehoda se stane na nepřehledném místě, prostě ne vždy se nehoda odehraje tak, že někdo nedá přednost v jízdě, předjíždí na plné čáře nebo vjede do jednosměrky v opačném směru. Jsou i záludnější případy. Jako například ten ze smíchovského nákupního centra v Praze.

Vůbec jsem nechápal, co to těm policistům říká. V jednu chvíli jsem si opravdu myslel, že to hodí na mě
Michal V.; řidič Superbu, Praha

Výjezd z podzemních garáží je v tomto nákupním centru totiž zkouškou toho, jak který řidič dokáže pracovat se spojkovým a plynovým pedálem, případně s ruční brzdou. Vyústění z garáží je příliš příkré a navíc je na jeho konci semafor. Velká část řidičů proto zůstane stát raději dole a čeká, až se na semaforu rozsvítí zelená, aby se nemuseli rozjíždět do prudkého kopce. Sice to omezí počet vozidel, která během zelené vyjedou z garáží, ale je to asi lepší řešení, než si hrát na hrdinu a způsobit nehodu.

A právě tohle předvedla mladá řidička s malým fiátkem 500, která se statečně postavila se svým autem těsně pod vrchol výjezdu. Jakmile padla zelená, chtěla se rozjet, ale ouha. Asi se jí nějak popletly nohy, nebo prostě nezvládla sladit spojku s plynem a ruční brzdou (bez ní to tam dá s manuálním řazením opravdu málokdo), a auto jí couvlo. Nabourala přitom do Superbu, který stál dole, ačkoliv jeho řidič měl k dispozici automatickou převodovku a do kopce by se pohodlně rozjel. Paradoxně, kdyby stál těsně za ní, škoda na autě by asi nebyla taková.

Protože ale mezi auty byla mezera téměř dva metry, fiátek nabral při couvání trochu rychlost a způsobil škodu za cca 50 tisíc korun. Jasná situace, jenže řidička fiátku přišla s nápadem, jak vinu svést na řidiče Superbu:  „Já jsem zastavila, on jel asi moc rychle, nedobrzdil to a naboural do mě,“ snažila se popsat nehodu přivolané policii. Řidič Superbu byl ve velice složité situaci a nebýt svědků, asi by se z toho vymlouval jen velmi obtížně.

Zažili jste někdy, že řidič, který způsobil nehodu, se snažil vinu svalit na vás? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.