Nová Škoda Fabia bude dostupná i v provedení Monte Carlo

Foto: ŠKODA Auto

Výbavové provedení Monte Carlo představila automobilka ŠKODA již před deseti lety u modelu Fabia. Ani čtvrtá generace modelu Fabia, která se představí letos, o tuto atraktivní verzi nepřijde.


Čím konkrétně se bude provedení Monte Carlo u nové Fabie vyznačovat, není zatím zřejmé. Dá se ale očekávat, že půjde opět o dynamickou výbavu a lifestylové prvky s typicky černými doplňky a sportovním interiérem.

Před deseti lety představila česká automobilka výbavovou řadu pojmenovanou po městské části Monackého knížectví, zpočátku exkluzivně pro model Fabia. Sportovní vzhled s černými prvky následně získaly i další modely ŠKODA: Citigo, Yeti nebo Rapid Spaceback, a v současnosti pak modely Scala a Kamiq. Výbava připomíná úspěchy značky ŠKODA na Rallye Monte Carlo a odkazuje na vůz Škoda Popular Monte Carlo z roku 1936. Po obsazení druhého místa v Rallye Monte Carlo automobilka před 85 lety vyrobila celkem 70 roadsterů a aerodynamických kupé a poprvé u nich použila označení Monte Carlo. V provedení Monte Carlo bude dostupný i model Fabia čtvrté generace, který bude uveden na trh v letošním roce.

Monte Carlo, část Monackého knížectví, symbolizuje nejen životní styl a eleganci, ale také vrcholový motosport a stejnojmennou rallye. Od roku 2011 připomínají velké úspěchy ve slavném závodě také různé řady kompaktních modelů Monte Carlo. Mezi významné momenty 120leté historie motorsportu značky ŠKODA patří druhé místo modelu Škoda Popular před 85 lety a dvojnásobná vítězství ve své třídě vozů Škoda 130 RS v roce 1977, Škoda Favorit v letech 1993 a 1994, Škoda Felicia Kit Car v letech 1996 a 1997 a Škoda Fabia R5 v roce 2017.

Současná Fabia Rally2 evo navázala v lednu letošního roku na úspěšný příběh značky v Monte Carlu a zajistila třetí vítězství v kategorii WRC2 během posledních pěti let. S více než 1 250 vítězstvími a množstvím titulů po celém světě, je FABIA R5 v současnosti nejúspěšnějším rallyeovým vozem na světě.

V návaznosti na speciální sérii 70 automobilů Škoda Popular Monta Carlo z roku 1936, z nichž tři jsou nyní ve sbírce ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi, zavedla ŠKODA před deseti lety pro model Fabia znovu označení Monte Carlo. Od té doby je tento přívlastek u kompaktních modelů české automobilky spojován s dynamickou výbavou a lifestylovými prvky s typicky černými doplňky a sportovním interiérem.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.