Nová Škoda Superb bude lákat na silný motor, větší kufr, řazení pod volantem i ikonický deštník

Nová Škoda Superb
Foto: ŠKODA Auto

Ikonický deštník měla ve dveřích už první generace modelu Superb. Čtvrtá generace bude lákat na větší kufr, volič řazení pod volantem, skoro 13ti palcový displej v interiéru a také na pohonné ústrojí s výkonem 261 koní.


Modernizované verze modelů Kamiq a Scala už mají svoji premiéru za sebou, ale to zdaleka není vše, co si pro nás na letošek automobilka ŠKODA přichystala. Těšit se můžeme na novou generaci modelu Kodiaq a především nový Superb. Superb přišel na trh již před devadesáti lety a byla to velká událost.

Nová Škoda Superb

Škoda Superb letos přijede už ve své čtvrté novodobé generaci. Auto navazující na velmi úspěšné předchůdce nabídne zbrusu nový design. Ten se zatím ukrývá pod maskováním, ale i tak je zřejmé, že čtvrtá generace modelu Škoda Superb dostane krásný design s elegantními, ale výraznými a jasně definovanými linkami. A také nové světlomety s tradičním krystalickým designem, který se inspiruje českým křišťálem. I přes české geny se však nová Škoda Superb bude vyrábět ve slovenské Bratislavě.

Nová Škoda Superb - rozměry

Oproti předchozí generaci bude novinka delší a vyšší a nabídne tak posádce víc místa. Rovnou od začátku pak přijedou provedení kombi i limuzína. Zavazadlový prostor, který je velkou chloubou modelu Superb od jeho počátku, teď povyroste o dalších 30 litrů u verze kombi a o 20 u limuzíny, takže nový Superb bude opět patřit k nejprostornějším a nejpraktičtějším vozům ve své třídě.

Nová Škoda Superb - výbava

Interiér dostane zbrusu nové ovládací prvky, včetně velkého dotykového displeje, který může mít úhlopříčku až 12,9 palce. Nové je umístění voliče automatické převodovky na sloupku volantu. Nový Superb také v interiéru používá nové materiály, které kladou velký důraz na trvalou udržitelnost. Superb se bude vyznačovat bohatou výbavou, ve které nechybí nejpokročilejší asistenční systémy, například včetně systému prediktivní ochrany cyklistů. A nechybí celkem 28 Simply Clever řešení, jejichž byl Superb kdysi průkopníkem. Alex ve videu ukazuje dnes již legendární deštník ve dveřích, který měl v roce 2001 premiéru u první generace modelu.

Nová Škoda Superb - motory

Pod kapotou novinky může být jedno z celkem šesti pohonných ústrojí s výkony od 110 do 195 kW. Ve třech případech půjde o agregáty TSI (základem bude mild hybridní 1.5 eTSI), ve dvou o silné motory TDI a k dispozici bude také plug-in hybrid Superb iV, který slibuje čistě elektrický dojezd přes 100 kilometrů. K dispozici budou samozřejmě i provedení s pohonem všech kol.

Líbil by se vám volič automatického řazení spíše pod volantem, nebo klasicky na středovém tunelu? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.