Když máš IQ náklaďáku, sedni si za jeho volant aneb jak nehorázně se na silnici chovají ti, bez nichž bychom údajně neměli co jíst

Bezpečná vzdálenost
Foto: Jiří Soukup

Další z tzv. „Kings of the roads“ předvedl o víkendu na pražské Jižní spojce, co mají někteří řidiči kamiónů v hlavě. Totální prázdno. Jet v 70 km/h za autem ve vzdálenosti cca 2 metry může opravdu jenom totální hlupák.


To, co někdy předvádějí na silnicích řidiči kamiónů, by vydalo na tlustý román. Některé jejich kousky jsou ale, alespoň podle našeho názoru, již skutečně za hranou běžného rozumu. Někdy se zdá, že si někteří řidiči, kteří navíc mají často na zadní části návěsu nalepenou samolepku s textem „King of the road“, krátí dlouhou chvilku tím, že úmyslně vytvářejí potencionálně nebezpečné situace. Třeba jako řidič kamiónu z titulní fotografie.

Nedodržení bezpečné vzdálenosti

Určitě si v diskuzích pod článkem počteme o tom, jak měl kamióňák vše pod kontrolou, protože vidí co se děje před autem, které jede před ním. Autor textu pak bude určitě nazván pisálkem, co neumí řídit ani šlapací autíčko a vyzván k tomu „ať si to jde zkusit, když je tak chytrej“. Objeví se pravděpodobně i pár názorů na téma propustnost Prahy, na to, jak řidiči kamiónů musí dodržet termíny nakládky a vykládky, jak jim řidiči osobních aut dělají naschvály a další bláboly. OK pánové, co si myslíte, že řídit kamión vás řadí do pomyslného řidičského nebe. Určitě máte v něčem pravdu a rozhodně jsou na silnicích vidět situace, kdy se i řidiči osobních aut chovají jako „bezmozci“. Nicméně jet v sedmdesátikilometrové rychlosti za autem před sebou ve vzdálenosti nějakých 200 centimetrů, troubit a problikávat ho, to je opravdu už hodně přes čáru.

Maximální povolená rychlost pro kamióny

Celou situaci jsme na Jižní spojce sledovali z levého pruhu, kterým jsme kamión předjížděli. Podle tachometru jel cca 70 km/h, tedy reálně nějakých 65 – 67 km/h. Ano, v daném úseku je povolená maximální rychlost 80 km/h a dodávka před kamiónem tedy teoreticky mohla jet rychlostí o cca 15 km/ vyšší, to ale neznamená, že se má kamión na pomalejší auto doslova nalepit a vytvářet tak potencionálně nebezpečnou situaci. Ostatně sama policie před časem zveřejnila video na téma bezohledné chování řidičů kamiónů.

Vybržďování kamiónu? V tomto případě nikoliv

Pro případné diskutéry uvádíme, že dodávka kamión rozhodně úmyslně nebrzdila. Jeli jsme za ním v pravém pruhu téměř kilometr, než se uvolnil levý pruh a mohli jsme předjet. Celý ten necelý kilometr jsme jeli zmíněnou cca „sedmdesátkou“. Je tedy naprosto zřejmé, že dodávka jela z nějakého důvodu nižší rychlostí, než maximální povolenou, a kamión za ní úmyslně nedodržoval bezpečnou vzdálenost a riskoval nehodu.

Arogantní chování na silnicích

V této souvislosti si dovolíme upozornit nejen řidiče kamiónů, že maximální povolená rychlost rozhodně neznamená povinnost takovou rychlostí jet. Ostatně sami kamióňáci by o tom měli vědět nejvíce. Na dálnici také nejedou 130 km/h, ačkoliv je to na většině dálničních úseků v Česku maximální povolená rychlost. Pomalé předjíždění kamiónů, například na dálnicích, je tak naprosto běžné. Prostě jim to tolik nejede a ani jim to nedovolují pravidla. Proto, pane řidiči kamiónu na fotografii, té dodávce to třeba také z nějakého důvodu nejelo. Nechovejte se, prosíme, na silnici jako hlupák jenom proto, že sedíte výš, než my ostatní, a myslíte si, že by bez vás nebylo co jíst. Opravdu bylo.

Co si o podobném chování řidiče kamiónu myslíte? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.