Nový VW Golf R už ťuká v Česku na dveře

Volkswagen Golf
Foto: Volkswagen

Příběh modelu Golf R začal psát v roce 2002 legendární Golf R32, jehož bylo spolu s dosud čtyřmi nástupci prodáno již více než 250 000 vozů. Nyní přichází nová generace toho sportovního modelu.


Volkswagen představil nové vrcholné verze modelové řady Golf. Nové modely Golf R1 a Golf R Variant2 přijíždějí na start s optimalizovanou jízdní dynamikou, exkluzivní sériovou výbavou a nejvyšším výkonem 245 kW (333 k). Po výkonové stránce zaznamenaly nové modely oproti svým předchůdcům nárůst o 10 kW (14 k). Na přání dodávaný paket R Performance posune nejvyšší rychlost 250 km/h vzhůru o dalších 20 km/h na 270 km/h. Obě verze modelu Golf R – společně s modelem Arteon R Shooting Brake5 – jsou tak nejrychlejšími sériově vyráběnými modely značky Volkswagen na světě. Jejich předprodej bude v České republice zahájen na přelomu července a srpna.

Základem nových modelů R je osmá generace modelové řady Golf, která prošla na začátku letošního roku velkou modernizací. Mimořádnou dynamiku dává jasně najevo nově navržená přední část modelu, jíž dominují světlomety IQ.LIGHT LED Matrix, osvětlené logo Volkswagen a otvory „vzduchových clon“ v nárazníku, spolu s novými zadními LED světly. Na přání jsou k dispozici nová 19“ kovaná kola „Warmenau“, která přesvědčí čistým designem, hmotností jednoho kola pouhých osm kilogramů a účinným chlazením brzd, které může být výhodou právě při sportovní jízdě na závodním okruhu.

Nově vyvinut byl rovněž hardware a software informačního a zábavního systému, který je kombinován s největší verzí displeje (úhlopříčka 32,8 cm) z nabídky značky Volkswagen. Díky nové grafice a struktuře menu dotykového displeje se výrazně zlepšilo také intuitivní ovládání. Nově vyvinuto bylo navíc ovládání automatické klimatizace a nastavení hlasitosti osvětlenými dotykovými posuvníky spolu s hlasovým asistentem IDA6, který při odpovídání na dotazy využívá software „ChatGPT“ na základě umělé inteligence. Kromě toho byly optimalizovány reakce dotykových ovládacích prvků na volantu.

Modely Golf R jsou sériově vybaveny zdokonaleným digitálním panelem sdružených přístrojů Digital Cockpit Pro (úhlopříčka displeje: 26 cm). Kromě klasických zobrazení z ostatních verzí této modelové řady nabízí Digital Cockpit Pro modelu Golf R optimalizovaný režim zobrazování „Sport Skin“ s centrálním kruhovým otáčkoměrem ve specifickém designu R a také režim zobrazování „R View“ s horizontálním otáčkoměrem.

Vnitřní výbava modelů Golf R je ergonomicky důsledně přizpůsobena potřebám řidiče a zušlechtěna v exkluzivním stylu „R“. Řidič a spolujezdec usedají do vrcholné verze sportovních sedadel s integrovanými opěrkami hlavy. Vnitřní plochy sedadel jsou černo-modré, zatímco vnější plochy jsou čalouněny látkou ArtVelours. V horní části vnitřní plochy opěradel je umístěno logo R. Na přání jsou k dispozici rovněž ozdobná obložení interiéru z uhlíkového kompozitu. Tyto detaily ve výbavě umocňují vysokou kvalitu a exkluzivitu celkového konceptu nového modelu Golf R.

Nové modely R disponují suverénním nejvyšším výkonem 245 kW (333 k), který přeplňovaný motor 2,0 litru předává 7stupňové převodovce DSG a pohonu všech kol 4MOTION s variabilním rozdělováním točivého momentu mezi zadní kola systémem R Performance Torque Vectoring. Poslední uvedená funkce optimalizuje průjezd zatáčkou, a tím zvyšuje jízdní stabilitu a agilitu. Nové modely mají maximální točivý moment 420 N.m. Nejvyšší rychlost 250 km/h může být na přání dodávaným paketem R Performance zvýšena o dalších 20 km/h na 270 km/h.

Paket R Performance nabízí kromě větší nejvyšší rychlosti také dva dodatečné jízdní režimy – „Drift“ a „Special“ – určené pro fanoušky motoristického sportu, kteří se svým vozem jezdívají také mimo normální silniční provoz. Modus „Special“ byl cíleně nastaven pro Severní smyčku Nürburgringu. Rozměrnější střešní spoiler zvětšuje přítlak. Součástí paketu R Performance pro nové modely jsou také stopky GPS pro měření časů na kolo a ukazatel zrychlení – obě funkce zobrazuje Digital Cockpit Pro.

Manažer jízdní dynamiky optimalizuje pocity z jízdy. Adaptivní regulace podvozku DCC nepřetržitě reaguje na stav vozovky a jízdní situaci a zohledňuje přitom například ovládání volantu, brzdění a zrychlování. Manažer jízdní dynamiky koordinuje a dále optimalizuje nastavení podvozku DCC, která mají vliv na příčnou dynamiku. DCC tak nabízí za všech okolností nejlepší jízdní komfort a optimální jízdní dynamiku. Nové modely R tak dokážou vždy bez problémů splnit nejvyšší požadavky na každodenní provoz i mimořádně sportovní jízdu. Jako mimořádně variabilní automobil se prezentuje Golf R Variant, který navíc nabízí velkorysý zavazadlový prostor s maximálním objemem 1642 litrů (se sklopenými opěradly zadních sedadel).

Ihned při uvedení na trh bude možné objednávat exkluzivní model s ušlechtilým tmavým vzhledem, který zahrnuje tmavá loga VW a „R“, černé brzdové třmeny „R“ s tmavým logem „R“, černá 19“ kola typu „Estoril“ a černé koncovky výfukové soustavy. Součástí sériové výbavy jsou rovněž světlomety IQ. LIGHT LED Matrix s tmavě tónovanými krycími skly.

Volkswagen R nabízí jako značka prémiových vysokovýkonných automobilů již více než dvě desetiletí speciální modely se zvýšenými výkony, ušlechtilou výbavou a výrazným designem – a svou nabídkou vyvolává nadšení u fanoušků vozů Volkswagen na celém světě. Úspěšný příběh modelu Golf R začal psát v roce 2002 legendární Golf R32, jehož bylo spolu s dosud čtyřmi nástupci prodáno již více než 250 000 vozů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.