Parkování v Paříži bude nově stát až 450 korun na hodinu. Rozhodlo o tom 6 % voličů

Foto: unsplash

Výsledky referenda ukazují, že Pařížané chtějí, aby majitelé objemných vozidel platili 18 eur za hodinu parkování.


Na začátku tohoto roku zveřejnila organizace Transport & Environment zajímavou informaci, která ukázala, že vozy SUV začínají být pro evropské silnice a parkovací místa příliš velké. Velkým problémem je podle nich také znečištění, protože vozy SUV jsou obvykle těžší, spotřebovávají více paliva a vypouštějí více emisí než běžné automobily. Klimatičtí aktivisté trvají na tom, že by měla být zavedena omezení vůči majitelům objemných vozidel.

450 Kč na hodinu

Výsledky referenda, které se konalo o víkendu v hlavním městě Francie, ukazují, že někteří lidé souhlasí s tím, aby se majitelům SUV tak trochu ztížil život. Pařížané se vyslovili pro faktické ztrojnásobení parkovného na 18 eur za hodinu v centru města a 12 eur ve zbytku Paříže. Tyto změny se nebudou týkat rezidentního parkování.

Rozhodlo malé množství lidí

Za zmínku stojí, že ve 39 volebních místnostech ve městě hlasovalo pouze 5,7 % z 1,3 milionu oprávněných voličů. Navzdory nízké volební účasti se očekává, že rozhodnutí vstoupí v platnost již v září 2024. Ani loňské dubnové referendum o zákazu půjčování elektrických koloběžek se nesetkalo s velkým ohlasem, hlasovalo v něm jen asi 103 000 lidí, což představovalo pouhých sedm procent registrovaných voličů. I přes nízkou účast bylo následně půjčování elektrických koloběžek ve městě zakázáno. Toto nové nařízení by mělo mít dopad na přibližně 10 procent vozidel v Paříži. Výsledek tohoto hlasování by mohl ovlivnit další evropské metropole, aby přijaly podobná opatření.

Paříž jako průkopník?

Starostka Paříže Anne Hidalgo však věří, že podobná opatření povzbudí i další evropská města, a prohlásila: "Další města budou následovat. Jsme hrdí na to, že jsme v době, kdy je životní prostředí prezentováno jako zdroj všeho zla, položili výsostně ekologickou otázku.“

Souhlasili byste s tímto nařízením i v České republice? Napište nám do diskuze. 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.