Pes za volantem nebo velryba v autě – ano, i na to skutečně pamatují americké zákony

Foto: Pixabay

Nechce se tomu věřit, ale některé americké zákony upravující jízdu v automobilu jsou tak absurdní, že vyvstává otázka, zda je náhodou zákonodárce nepsal po vypití několika láhví dobrého bourbonu.


Zákony jsou samozřejmě od toho, aby se dodržovaly. Včetně těch, které upravují jízdu v automobilu. Kdo si ale pod takovým zákonem představuje nudné evropské předpisy o nutnosti převážet zvíře připoutané nebo v bezpečnostní schránce, bude se asi hodně diit. V USA totiž neponechali nic náhodě a mysleli i na to, co dělat, kdyby se vám do auta dostal medvěd, velbloud nebo třeba velryba. Chápeme, že to může vypadat jako předčasný silvestrovský článek, ale opak je pravdou. Kolegové z italského automobilového serveru si dali práci a ty nejbizarnější zákony čtenářům přiblížili:

Například ve státě Missouri je zakázáno řídit vlastní vozidlo (cizí pravděpodobně můžete) jestliže se ve voze nachází volně se pohybující medvěd. Když pomineme fakt, že taková situace asi příliš často nenastává, naskýtá se otázka, zda-li lze tedy řídit cizí vozidlo, ve kterém je medvěd připoutaný bezpečnostním pásem.

I bez vyhřívaných zrcátek lze mít krásně čistá skla bez sněhu a ledu
Testujeme nejžádanější ojetiny současnosti v ceně do 200 000 Kč

Na Aljašce zase nesmíte přepravovat psa, který je připoutaný na střeše vozu. Ovšem volně sedící pes na střeše již problém není. Ostatně i v Evropě takhle někteří psi rádi cestují, o čemž jsme se přesvědčili při návštěvě Sardinie. Psi tam na střechách náklaďáků skutečně jezdí. Jak je možné, že nespadnou, nevíme, ale na vlastní oči jsme viděli dodávku, jedouc rychlostí přibližně 50km/h, na které seděl pes.

V Massachusetts je potom zakázáno vozit zvířata na zadních sedačkách, ale na předních sedadlech již žádný takový zákaz není. Důvodem je asi ta skutečnost, že řidič se při komunikaci se svým mazlíčkem stále otáčel dozadu, což může být nebezpečné. Převážet dobrmana na předním sedadle je určitě bezpečnější.

V Tennessee se asi úplně pomátli. Tam totiž sice zákon nezakazuje vozit zvířata v autě, nesmíte však zvíře, cestující s vámi ve voze zastřelit jestliže sedí na sedačce. Jedinou výjimkou je velryba. V případě, že jí zastřelíte, vám postih nehrozí.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.