Platit méně za pojištění auta? Jde to, ale nesmíte se nechat odradit první nabídkou

Foto: Jiří Soukup

Sdělila vám pojišťovna, že nové pojistné na vaše auto bude stát desítky tisíc, a to i přes skutečnost, že jste u ní dlouholetým klientem a máte nárok na bonusy? Nenechte se odradit. Sleva se získat dá


V poslední době se zdražuje snad téměř všechno. Potraviny, energie i služby. Nové automobily se v podstatě nevyrábí, a v showroomech stojí často i o desítky procent více, než před dvěma lety. To se však bohužel promítá i do cen aut na sekundárním trhu. Na ten potom reagují nejen servisy, úvěrové společnosti a výrobci náhradních dílů, ale také například pojišťovny. Nejednoho nového majitele ojetého vozu tak mohla v poslední době nemile překvapit výše pojistky, kterou mu pojišťovna spočítala.

Šel jsem ke své pojišťovně pro havarijní pojištění svého ojetého Volkswagenu Golf a nestačil jsem se divit. Pojistku mi spočítali na 22 tisíc. Po slevě a všech bonusech
Antonín R.; Liberec

I v současné době však lze výhodnější pojistné podmínky získat. Pandemie totiž paradoxně pojišťovnám nahrála. Lidé zůstávali doma, nejezdili do kanceláří, stát se snažil řadu měsíců omezit výrazně pohyb, tedy i automobilovou dopravu. Do práce v jiných krajích museli mít lidé několik měsíců povolení. Zatímco platby pojištění tak běžely beze změn, pojistná plnění logicky klesla. To pochopitelně umožňuje pojišťovnám nabízet aktuálně nižší pojistné než v minulosti. Jenže ho svým zákazníkům nenabízejí automaticky. "Klient si musí nechat udělat srovnání, aby slevu získal,“ vysvětluje David Červenka ze společnosti Klik.cz. 

Motoristé se totiž podle něj v případě pojistek rozhodují podle aktuálních cen. Pojišťovny to vědí, a když jedna ceny sníží, ostatní musí reagovat. Podle expertních odhadů Klik.cz jsou nyní nové pojistky v průměru o 7 až 15 % levnější. Pojišťovny totiž díky menším výdajům mohly jít agresivněji do boje o zákazníka. 

Levnější pojistky lze získat prakticky od všech pojišťoven, nejen těch menších
David Červenka; Klik.cz 

To potvrzuje i Antonín R. který se v liberecké pobočce jedné z větších pojišťoven dotazoval na nabídku pro své nově nabyté ojeté auto. Pracovnice pobočky mu nabídla cenu za roční pojistné ve výši téměř 22 tisíc korun a to po započtení všech bonusů, které za roky u této pojišťovny získal. Po prověření nabídek ve srovnávači však získal cenu u jiné pojišťovny o téměř 8 tisíc korun nižší. Je to pravděpodobně extrémní příklad, nicméně snížení první nabídky o cca 10 procent lze při troše snahy určitě získaz. Stačí na to jeden klik.

Zdražila vám pojišťovna pojistné? Podařilo se vám nakonec získat nějaké výhodnější podmínky? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.