Policie byla v nedohlednu, tak se mu za nesprávné parkování pomstili sami

Foto: Petr Vich

Stát na nesprávném místě se může někdy šeredně vymstít. Přesvědčil se o tom i řidič SUV, který pravděpodobně nesprávně zaparkoval u Vysoké školy ekonomické v Praze. Pokutu však nedostal.


Zaparkovat v Praze je téměř neřešitelný úkol. Dnes a denně lze proto vidět, jak auta parkují na všech možných i nemožných místech. Že se ale nemá parkovat před vjezdem do garáže, nebo třeba na soukromý pozemek, ví každé malé dítě. Dlouho si to proto bude pamatovat i majitel „esúvéčka“, který však na pravidla asi příliš nedbal. Zaparkoval totiž pravděpodobně na místě, kde neměl. Jak jinak si lze vysvětlit to, co mu s autem provedli. Policie byla totiž v nedohlednu, takže mu místní vtipálci oblepili auto samolepícími papírky. Nebyla to ale nikterak brutální pomsta. Například okna nechali nepolepená. Podle zaslané fotografie však auto neparkuje na nedovoleném místě. Je tedy možné, že třeba jeho řidič zablokoval jiné vozidlo, nebo provedl něco, co není z fotografie patrné.

To pekař Marek, kterému neustále parkovali řidiči před nakládací rampou do jeho provozovny, si poradil mnohem originálnějším způsobem. Před časem jsme o jeho příběhu psali. Za jeho nápad mu totiž hrozila poměrně vysoká pokuta. Pod článkem se rozvinula poměrně rozsáhlá diskuze, která byla plná podobných příběhů.

Před jednou mojí garáží také opakovaně parkoval řidič, který kdyby měl alespoň prostorovou orientaci a stál jen o pár decimetrů stranou, tak jsem o chlup z garáže vyjel i zajel. Takhle jsme museli volat měšťáky a ti zase po zdokumentování odtahovku. Někdy trvalo i hodinu, než vše proběhlo
Pavel Petkov; Čtenář webu TestyOjetin

Polepení terénní Toyoty u Vysoké školy ekonomické v Praze je oproti způsobu, který si zvolil pekař Marek, jenom slabým odvarem. Navíc se „mstitelé“ u práce určitě poměrně slušně zapotili. Při realizaci pomsty se totiž snažili udržet i jakýsi barevný koncept celého polepu. Je ovšem s podivem, že si jejich aktivity nikdo nevšiml. Pravděpodobně i oni by totiž odešli s pokutou. Možná za vandalismus, možná za poškozování cizí věci. Těžko říci. Rozhodně ale nelze takové jednání schvalovat.

Brát spravedlnost do vlastních rukou se nevyplácí. V případě, kdy vám někdo bude parkovat před vjezdem do garáže, nebo například před nakládací rampou vaší provozovny, vždy raději volejte policii, než abyste situaci řešili sami. Může se sice stát, že na příjezd hlídky budete chvilku čekat, ale určitě nemá cenu riskovat postih za to, že budete řešit situaci po svém.

Máte s podobnou situací sami nějakou zkušenost? Volali byste policii, nebo souhlasíte spíše s postupem, který zvolili neznámí vtipálci u Vysoké školy ekonomické? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Mojmír Bída; CarTrax

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.