Policie řeší stání na přechodu televizního moderátora, ale že kamióny denně ucpávají Prahu, to ji nezajímá

Foto: Jiří Soukup

Komentář: Dělá si policie PR tím, že zveřejní video, kde se televizní moderátor chová jako opilý papaláš? Ano, chová. Ale proč nám radši policie neukáže videa, jak řeší dopravu třeba na Jižní spojce? Asi proto, že tam vůbec nejezdí.


Je zajímavé, jak jeden „blikanec“ televizního moderátora, o jehož profesních kvalitách nemá cenu jakkoliv pochybovat, dokáže zaplnit mediální prostor. Banální přestupek, jakých se v centru Prahy odehrají každý den stovky. Reakce moderátora byla naprosto nepochopitelná, za nás i neomluvitelná, ale to tu rozebírat nechceme. Spíše se chceme pozastavit nad tím, jak si policie, a je v tuto chvíli jedno, jestli městská, nebo státní, dělá PR na tom, že chytli televizního moderátora, kterému ujely nervy.

V reálném životě totiž podle nás policie opravdu raději řeší stání na přechodu, překročení rychlosti v obci, nebo třeba noční parkování na přeplněných sídlištích, než aby byla vidět v reálném provozu, jak skutečně smysluplně pomáhá řešit například zácpy v pražských ulicích.

Například po pražské Jižní spojce projíždíme několikrát denně. A několikrát denně tam vidíme opravdu nehorázné chování některých řidičů kamiónů, které většinou končí nějakou nehodou, ucpáním jednotlivých pruhů, případně nemožností vytvořit záchranářskou uličku, viz. titulní fotografie. Proč není policie tady? Proč na Jižní spojce vidíme policejní hlídky jen v případě nehody? Na Jižní spojce se totiž řeší pouze překročení rychlosti. Ale i to mají na starosti „průběhové radary“, nikoliv policejní hlídky v autech.

Souhlasíme s tím, že na přechodu se stát nemá. Souhlasíme i s tím, že chování moderátora na videu, které nyní koluje celým online prostorem, je skutečně nehorázné. Jestliže se ale policisté musí kvůli údajnému personálnímu podstavu rozhodovat, které přestupky budou řešit a které ne, neměli by preferovat pohodlnější a rychlejší vyplňování pokutových bločků na Václavském náměstí a natáčení videí jako nějací youtubeři. To není jejich práce. Alespoň si to tedy myslíme. Měli by jít tam, kde opravdu mohou pražské dopravě, potažmo řidičům, pomoci.

Jaký máte názor na celou aféru s policejním videem, které ukázalo řešení přestupku policie s televizním moderátorem? Myslíte si, že by policie měla raději zasahovat v reálném provozu a pomáhat s průjezdností Prahy, nebo je v pořádku, že se chová jako youtuber? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.