Polský kamión si na D11 vychutnával desítky řidičů. Netušil, kdo jede za ním

Foto: Jiří K.

Arogantní řidič polského kamiónu byl velmi překvapen, když skoro po sedmi kilometrech souběžné jízdy v levém pruhu s druhým kamiónem na dálnici D11 zjistil, kdo jel celou dobu za ním


Na českých dálnicích je to bohužel zcela běžný jev. Dva kamiony jedou vedle sebe i několik kilometrů, jejich rychlost většinou nepřekročí devadesátku, ale spíš jedou tak kolem 80km/h, a za nimi se táhne několik desítek automobilů, které musejí čekat, až jeden z řidičů kamiónu uzná porážku a zpomalí. A protože to se většinou nechce ani jednomu z nich, jedou vedle sebe mnohdy i několik kilometrů.

Asi čtyři auta za kamiónem jela hnědá Octavia, ani ve snu by mě nenapadlo, že to je policie
Jiří K.; Praha

A přesně to se stalo mezi kilometry 16 a 10 dálnice D11 ve směru na Prahu. Na šestnáctém kilometru se jeden kamión rozhodl, že předjede ten druhý. Ačkoliv mají kamióny omezovač rychlosti nastaven na 90km/h a oba v tu chvíli přibližně takovou rychlostí jeli, nebránilo to polskému řidiči v tom, aby do levého pruhu najel a rozdílovou rychlostí 0,5km/h předjížděl druhou soupravu.

Že to nepůjde jen tak zjistil asi po dvou kilometrech a vypadalo to, že se zařadí zpátky. Opak byl ale pravdou a Polák další 4 kilometry zůstával v levém pruhu. Za ním se samozřejmě vytvořila kolona desítek dalších aut, dlouhá několik stovek metrů, a stále se prodlužovala. Že to bezpečnosti jízdy vůbec neprospívá je zřejmé každému, kdo vlastní řidičský průkaz.

Pak ale přišlo překvapení, které nečekal nikdo, kdo situaci viděl a už vůbec ne řidič kamiónu. Na hnědé Octavii, která byla asi čtvrtým nebo pátým vozem v levém pruhu za kamiónem, se z ničeho nic rozsvítila modrá a červená světla. Ano, jednalo se policejní vůz. Během chvilky byli policisté před kamiónem a světelným znamením STOP ho naváděli do odstaveného pruhu.

Jak řidič dopadl, nevíme, ale jisté je, že pokuta ho nemohla minout. Zákaz jízdy kamiónů v levém pruhu sice vláda v minulosti nepodpořila, ale pořád platí dopravní předpisy, podle kterých je jízda v levém pruhu na dálnici určena pouze k předjíždění. A předjíždění rozhodně není souběžná jízda v délce 6 kilometrů.

Jaký máte názor na podobné chování řidičů kamiónů? Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.