Pomočili policejní auto, oháněli se penězi a otcem na kriminálce

Foto: Městská policie Praha

Dva mladíci v centru Prahy poničili dopravní značku a následně pomočili policejní auto. Na přivolané strážníky spustili salvu vulgárních výrazů a vyhrožovali otcem pracujícím na kriminálce, který si to se strážníky údajně vyřídí


Víkendové návštěvy barů, diskoték nebo restaurací nemusí vždy skončit jenom ranním bolehlavem. Někdy totiž mohou skončit opravdu nepříjemným střetem s ochránci pořádku Pár skleniček alkoholu tak bude asi hodně dlouho mrzet například dva mladíky, kteří se před časem s téměř dvěma promile alkoholu v krvi „bavili“ na Václavském náměstí. V rámci „zábavy“ se totiž rozhodli, že poškodí dopravní značku. Ale to nebylo zdaleka vše.

Na chování mladých mužů upozornil městskou policii kolem půl druhé ráno náhodný kolemjdoucí prostřednictvím linky 156. Specialista z dohledového centra začal chování dvou mužů okamžitě monitorovat pomocí kamer a vyslal na místo hlídku. Ta oba výtečníky zastihla ve chvíli, kdy jeden právě vykonával malou potřebu na policejní auto a druhý ho u toho natáčel na mobil.

Vysvětlení bylo z jejich strany prosté. Prý popíjeli alkohol a přišlo jim vtipné „vrhnout se“ na dopravní značení. Z úst mladíků mimo jiné také zaznělo: „No a co má bejt, tak já to všechno zaplatím.“ Pak už je ale začala přítomnost strážníků obtěžovat a značně změnili rétoriku.

Vulgární výrazy střídaly výhružky otcem pracujícím na kriminálce, který si to se strážníky údajně vyřídí. U obou mužů hlídka následně provedla dechovou zkoušku s pozitivními výsledky 1,74 a 1,21 promile. Když však mělo dojít na projednání přestupků s finančním postihem, platit se mladíkům najednou nic nechtělo. Přestupky proto strážníci oznámili správnímu orgánu, který je bude šetřit.

Přestupky, které jsou páchány pod vlivem alkoholu, jsou bohužel pro strážníky téměř na denním pořádku. Rvačky, poškozování cizí věci, vulgární chování a velmi často také řízení motorového vozidla. Varující je například případ osobního vozidla, které přejelo v Nebušické ulici několikrát plnou čáru a pak projelo zatáčku v protisměru. Ke smůle řidičky neunikl zvláštní způsob její jízdy hlídce městské policie. Na modrý maják s výstražným znamením Stop řidička zareagovala až potom, co strážníci vozidlo předjeli. Pak už následoval standardní scénář. Dechová zkouška u dvaačtyřicetileté ženy, která se vyjadřovala arogantně, vulgárně a nesouvisle, ukázala hodnotu přes 2,5 promile. Hlídce řidička přiznala pár skleniček, o odřeném blatníku tvrdila, že k poškození došlo před několika lety. Jedinou pozitivní zprávou byl její negativní test na drogy. Případ si převzala k dořešení státní policie.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.