Řidič v Praze se zamkl v autě, najel do strážníka, táhl ho několik metrů a snažil se ujet

Foto: Městská policie Praha

Řidič nejprve bez důvodu opakovaně troubil, pak se zamkl v autě a odmítal vystoupit. Nakonec se rozjel a zranil strážníka. Řidič skončil v poutech, zranění strážníka si vyžádalo pracovní neschopnost


O agresivitě na českých silnicích jsme již několikrát na našem webu psali. Ať se to týkalo například rvačky taxikáře, nebo třeba agresivního vynucování si přednosti v jízdě, vždy se jednalo a naprosto nepochopitelné a neomluvitelné jednání řidičů. Výjimkou nejsou bohužel ani rvačky u dobíjecích stanic pro elektromobily. Agresivita mezi řidiči není rozhodně na ústupu. O tom svědčí i několik dní starý případ, který se stal v Praze 6. V křižovatce ulic Na Petřinách a Bubeníčkova řešili strážníci problém osobního vozidla se zablokovanou převodovkou, které tvořilo překážku silničního provozu. Během čekání na odtahovou službu hlídka městské policie usměrňovala dopravu, když začal řidič jednoho z čekajících vozidel opakovaně troubit a nepřestal ani po upozornění na přestupkové chování. Po výzvě k prokázání totožnosti se zamkl v autě a odmítal komunikovat.

Strážníci městské policie proto přivolali státní kolegy a dál usměrňovali dopravu. Náhle se však řidič zmíněného vozidla prudce rozjel na chodník a narazil do stojícího strážníka. Ten se svezl tělem po kapotě a zachytil se o zpětné zrcátko. Vozidlo ho táhlo několik metrů, než se strážníkovi podařilo odskočit. Řidič však nezpomalil a pokračoval v jízdě. Hlídka ho proto začala pronásledovat. Řidič bílého pickupu jel přes sídliště i v protisměru do ulice Ankarská, kde ho však strážníci zablokovali služebním vozidlem. Muž se opět zamkl ve voze a výzvy k vystoupení ignoroval.

Když začal opět šlapat na plyn, rozbila hlídka teleskopickým obuškem přední okna, pomocí hmatů a chvatů vytáhla řidiče ven, svedla ho na zem a nasadila mu pouta. Přivolaná záchranná služba rozhodla, že odřenina v obličeji 50letého řidiče lékařské ošetření nevyžaduje a strážníka s bolestmi nohy a zad převezla k vyšetření do nemocnice. Podezření ze spáchání trestného činu šetří státní policie, zraněný strážník je v pracovní neschopnosti.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.