Předražená ojetá Octavia, nebo raději o mnoho levnější Škoda Scala, případně Hyundai i30?

Foto: Jan Smékal

Ceny ojetin šplhají k nebesům a ne a ne se zastavit. Především u tak žádaných modelů, jako je například Škoda Octavia. Komu se ale zdá Octavia drahá, může zvolit model Scala nebo Hyundai i30. A bude to dobrá volba.


Škoda Octavia je dlouhodobý prodejní bestseller jak u nových, tak i u ojetých aut. Není se co divit. Kvalita zpracování, vysoká užitná hodnota, široká paleta motorů i výbav. Jenže velká oblíbenost modelu, navíc v kombinaci se současnou situací na trhu nových i ojetých automobilů, s sebou nese i jeden velmi negativní aspekt. A tím je cena. Ta u modelu Octavia neustále roste a roční ojetiny se prodávají mnohdy za stejnou cenu, za jakou se před rokem prodávaly jako nové. 

Škoda Scala, nebo konkurenční Hyundai i30, je zajímavou alternativou pro zákazníky, kteří by za normálních okolností uvažovali o koupi ojeté Octavie
Robert Imling; ředitel Louda Auto+

Škoda Scala je na trhu zánovních ojetin možná trochu přehlížena a zákazníci koukají spíše po větší Octavii. Ale to je velmi často chyba, která může znamenat, že za auto, které zákazník v podstatě nepotřebuje, zaplatí o desítky, mnohdy i o stovky, tisíc korun více. Ano, Škoda Octavia je pro většinu českých rodin etalonem v kategorii praktičnosti. Jenže v době ekonomické krize, kdy je potřeba více než kdy jindy zvažovat i ekonomickou stránku nákupu ojetého vozu, je potřeba také pečlivě zvážit, zda skutečně velký kufr stojí za ty desítky tisíc korun navíc. 

Scala totiž v ostatních parametrech drží s větší Octavií krok. Bezpečnostní a asistenční systémy, úsporné motory, včetně verze spalující CNG, automatická převodovka, komfortní výbava, nebo sportovně laděná výbavová verze Monte Carlo. To vše Scala nabídne, navíc za ceny, které u základního modelu začínají těsně nad hranicí 400 tisíc korun. A protože ceny ojetých vozidel, včetně těch z první ruky, kopírují ceny nových, dá se zánovní Škoda Scala koupit opravdu za velmi atraktivní ceny. Pokud tedy nepotřebujete každý víkend převážet na chalupu hromadu zavazadel, měla by vás Scala v ostatních parametrech uspokojit. "Škoda Scala, nebo konkurenční Hyundai i30, je zajímavou alternativou pro zákazníky, kteří by za normálních okolností uvažovali o koupi ojeté Octavie", říká k situaci na trhu ojetých ředitel Louda Auto+ Robert Imling.

A to i co se motorizací týče. Pro spořivé řidiče se nabízí varianta s motorem 1,0 TGI s výkonem 66 kW, spalující CNG. S tímto motorem se dá vcelku pohodlně jezdit za 5,5 m3 na 100 kilometrů. Pro zastánce benzínových motorů a dynamické jízdy pak automobilka nabízí motorizaci 1,5 TSI s výkonem 110 kW. Tento motor lze navíc kombinovat i s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. Výkonu má tenhle agregát dostatek i pro opravdu svižnou jízdu, což se ukázalo i v „souboji“ s modelem Kodiaq RS. Přitom je ale motor 1,5 TSI velice úsporný. Pracuje totiž s technologií ACT, která vypne druhý a třetí válec v pásmu nízkých až středních otáček při nízkém až středním zatížení, a to přerušením vstřikování, zapalování a ovládání ventilů. Spotřeba se pak dá udržet i pod pěti litry. 

Jestliže přemýšlíte nad zánovní ojetou Octavií, objednejte si také zkušební jízdu v modelu Scala. Možná zjistíte, že bude vašim potřebám naprosto vyhovovat. A kdyby vám snad Scala opravdu nevyhovovala, je tu ještě jedna alternativa. Tou je model Hyundai i30, kterému se budeme podrobněji věnovat v článku příští týden.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.