Projeli jsme v hustém sněžení dálnici z Prahy až do Liberce. Silničáře jsme ale nepotkali

Foto: Jan Smékal

Potkat v zimě na silnici silničáře je podle mnohých řidičů stejně tak pravděpodobné, jako vyhrát v loterii. Sami jsme to vyzkoušeli na dálnici D 10 z Prahy do Liberce, kam jsme vyrazili během nedělního hustého sněžení.


Zima letos milovníkům zimních sportů moc nepřeje. Ačkoliv je leden, venku to ještě před týdnem vypadalo, jako kdyby již začínalo jaro. To se ale minulý týden změnilo. Teploty pod bodem mrazu, sněžení, na horách se zapínají vleky. Chtěli jsme se také trochu „sklouznout“, a tak jsme na otočku vyrazili do Jizerských hor na Severák.

U nás napadne 5 centimetrů sněhu a hned je večer ve zprávách, jak se zastavila doprava. Aby ne, když to nikdo neuklidí
Tomáš Blanický; řidič dálkového autobusu

Už od rána sněžilo a sněžilo vlastně celý den. Chvilkami přestalo, chvilkami padal déšť se sněhem, ale i tak byla dálnice D 10 pokrytá vrstvou mokrého sněhu. U Prahy to byl tak jeden až dva centimetry, v okolí Mladé Boleslavi přibližně o centimetr více a před Libercem jsme si už chvilkami připadali jako v Alpách. Zatímco v Rakousku, nebo Německu by byla dálnice perfektně čistá, „dé desítka“ byla pokrytá rozježděným sněhem z Prahy až do Liberce. Za celou cestu jsme totiž silničáře nepotkali.

Pro české řidiče to není bohužel žádné překvapení. Každoročně tak na sociálních sítích kolují vtípky na adresu silničářů, jak byli překvapeni sněžením v lednu. Pro naši německou kamarádku Elke, která s námi seděla v autě, to však překvapení bylo. Elke bydlí v Mnichově a s hustým sněžením v okolí města se setkává každou zimu. „Vlastě si nevybavuji, jestli někdy byla dálnice v délce 100 kilometrů zasypaná sněhem a nepotkala bych silničáře“, divila se Elke v autě a pokračovala: “Jasně, když začne hustě sněžit, silničáři nespadnou z nebe. Nějakou chvíli to trvá, než na dálnici najedou, ale že bych je při sněžení nepotkala 100 kilometrů? Tak to se mi nestalo“.

V tomto kontextu je dobré připomenout, že za použití dálnice se v Německu zatím neplatí, zatímco v Česku stojí roční poplatek za využívání dálnic 1.500,- korun. Přesto se zdá, že kvalita služeb, kterou řidiči na českých dálnicích dostanou, není taková, jako třeba v sousedním Německu.

Jak hodnotíte práci silničářů v zimním období? Domníváte se, že odvádějí dostatečnou práci, nebo mají ještě rezervy? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.