První předsériové vozy nové generace Škoda Kodiaq se již vyrábějí

Škoda Kodiaq 2. generace
Foto: ŠKODA Auto

Nová Škoda Kodiaq, která bude dostupná také jako plug-in hybrid, se již vyrábí. Zatím jde o předsériové vozy. Vůz by měl být veřejnosti představen letos na podzim a nabídne jak plug-in hybrid, tak i mild-hybrid technologii


Druhá generace modelu Kodiaq, která je jednou z letošních novinek značky Škoda, je již na startu. Vzhledem k tomu, že Škoda bude i nadále vyrábět své úspěšné SUV v Kvasinách, zahájila již česká automobilka komplexní úpravy montážních linek. První předsériové vozy se již vyrábějí, sériová výroba bude zahájena v příštím roce.

Přípravy na výrobu naší druhé generace modelu Kodiaq jsou již v plném proudu. Jak je pro značku Škoda typické, opět využíváme stávající infrastrukturu a zároveň chytře integrujeme nové technologie. Komplexní přizpůsobení a další zajištění budoucnosti montážní linky za běžného provozu je však velmi náročný úkol – jak technicky, tak logisticky. Současně jsme také úspěšně přerozdělili a optimalizovali výrobu našich modelů a mohli tak uvolnit další kapacitu,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku.

Škoda Auto představí druhou generaci modelu Kodiaq na podzim tohoto roku a na trh vstoupí v roce 2024. Vůz získá moderní a účinné benzínové a naftové motory, ale poprvé se objeví také plug-in hybridní a mild hybridní pohon. V oblasti bezpečnosti, technologií a všestrannosti se největší SUV značky Škoda dostává na zcela novou úroveň. Nový Kodiaq tak bude pokračovatelem úspěšného příběhu svého předchůdce.

Nový Kodiaq bude dostupný také jako plug-in-hybrid – přípravy jsou již v plném proudu

Stejně jako předchozí generace bude nový model vznikat v závodě v Kvasinách, a to na linkách, z nichž dnes vyjíždějí modely Kodiaq, Superb a Superb iV. Po převedení výroby nové generace modelu Superb do Bratislavy na začátku roku 2024 dojde k uvolnění kapacity pro montáž dalších 150 000 populárních SUV Karoq a Kodiaq ročně.

Do přestavby montážní linky investuje společnost okolo 12 milionů eur. Tato částka zohledňuje i budoucí potřeby, včetně přípravy na výrobu plug-in hybridní verze tohoto modelu. Investice se konkrétně týkají například integrace moderních technologií v oblasti manipulátorů, montáže podvozku, dopravníků a úpravy robotů pro nanášení lepidel na zasklení. Díky tomu má z linky sjíždět každý den až 410 vozů Kodiaq druhé generace. 

Od světové premiéry modelu Kodiaq 1. září 2016 vyrobila Škoda ve svých závodech v České republice, na Ukrajině, v Číně, Indii a do zastavení výroby v březnu 2022 také v Rusku přes 800 000 vozů Kodiaq. Tento model byl pro českou automobilku průkopníkem její úspěšné SUV ofenzivy. Až sedmimístný Kodiaq nabízí velkorysý vnitřní prostor a poprvé v tomto segmentu představil krystalický designový jazyk značky Škoda. Úspěch automobilu dokládají jak zákazníci, tak novináři z českých i zahraničních redakcí, kteří vůz ověnčili řadou trofejí.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.