Češi houfně ujíždějí od dopravních nehod. Od těch malých ujede téměř 90 procent viníků

Foto: Jan Smékal

Malá nehoda na parkovišti. Promáčklý blatník, odřený nárazník, prasklé světlo. Šlo by to vyřešit relativně jednoduše. Přesto téměř 90 procent viníků takových nehod z místa činu ujede. Vyplývá to z ankety, kterou jsme minulý týden zveřejnili na našem webu.


S malou nehodou na parkovišti se už setkala asi většina řidičů. V dnešní době, kdy jsou vozy stále větší a větší, ale na parkovištích nejsou parkovací místa zrovna největší, to není nic neobvyklého. Jak ale vyplynulo z naší ankety, kterou jsme připojili k článku o ujetí od dopravní nehody, téměř 90 procent viníků od takové malé dopravní nehody ujede. Kromě toho, že se jedná o přestupek, jde podle nás i naprosto neakceptovatelné hulvátství, které by nemělo mezi slušnými lidmi vůbec co dělat.

Kdyby pojišťovny za každé škrábnutí hrazené z povinného ručení nesnižovaly bonus, lidé by určitě jednali jinak
Vasa Kohout; čtenář webu TestyOjetin.cz

Ankety se zúčastnilo 2.200 čtenářů, kterých jsme se zeptali, zda našli někdy na parkovišti svoje auto poškozené a zda byl zjištěn viník. Celých 86 procent respondentů uvedlo, že v jejich případě viník od nehody ujel. Pouze 8,5 procent respondentů uvedlo, že v jejich případě jim viník nehody nechal na sebe kontakt. Ve zbylých 5,5 procentech případů viník od nehody sice ujel, ale byl následně vypátrán.

Podobně jako v příběhu, který nám do diskuze zaslal pan Tomáš Mytych: „Taky se mi přihodila skvělá příhoda. Zaparkoval jsem, jako všichni, šikmo ke krajnici, tak jak je předepsáno, až na to, že jsem měl jediného kombíka v řadě a tím pádem kousek koukající zadek auta. Po návratu z práce mi visel nárazník a zadní světlo z vozu ven. K tomu kufr, nefunkční zámek atd… Po chvíli nadávání jsem zpozoroval lístek za stěračem. Ale kupodivu tam nestála omluva od viníka, ale zpráva od sousedky, co bydlí naproti v činžáku a šla zrovna na balkón kouřit s telefonem, a nafotila a natočila pána, co mi naboural Superbem do mého auta. Vystoupil, obhlédnul situaci, nasedl a ujel. Krásné video. Jeden telefonát na PČR, tři měsíce trpělivosti a hopla, totálka. Díky všem lidem co nejsou lhostejní“.

Nemáme pro porovnání statistiky z okolních zemí, ale subjektivně se nám zdá, že hůře než v Česku to snad už jinde být ani nemůže. Téměř 90 procent ujetí od nehody je strašně vysoké číslo. Ano, jde o drobné nehody, ale tím spíše by mělo být elementární slušností každého viníka postavit se ke svoji nešikovnosti čelem a s poškozeným způsobenou škodu co nejrychleji vyřešit. Co myslíte vy?

Napište nám do diskuze, a jestli vás článek zaujal, pošlete ho dál. Třeba prostřednictvím sociálních sítí. Děkujeme.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.