Řídil v Praze pod vlivem drog a s mačetou schovanou ve dveřích. Policistům se pokusil ujet. Marně

Foto: Policie ČR

Pražští policisté z pražské Pohotovostní jednotky zadrželi ve starším voze značky Audi řidiče, který měl zákaz řízení, ve dveřích vozu měl schovanou mačetu a řídil pod vlivem drog. V autě byly navíc věci neznámého původu


V sobotu krátce před polednem si policisté z pohotovostní motorizované jednotky spolu s velitelem policie PMJ povšimli, v Novoveské ulici v Praze 5, vozidla Audi, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na služebním vozidle rozsvítily majáky, muž za volantem sešlápl plyn a začal ujíždět. Po několika metrech zastavil, z vozidla utekl a schoval se do křoví. Policisté řidiče ihned vypátrali a za použití donucovacích prostředků ho zpacifikovali. Lustrací na místě zjistili, že se jedná o známého pětatřicetiletého recidivistu, který má zákaz řízení a to z důvodu opakované jízdy pod vlivem drog. Proto řidiče vyzvali k podrobení se testu na omamné a psychotropní látky, kdy byl test pozitivní. Řidič se policistům přiznal, že měl před jízdou  „jointa“ marihuany a pervitin. Muž ve vozidle necestoval sám, společnost mu dělal jeho stejně starý kamarád, u kterého policisté nalezli marihuanu, nůž a elektroniku, která z největší pravděpodobností pocházela z majetkové trestné činnosti. Prohlídkou vozidla policisté nalezli ve dveřích řidiče mačetu a dále věci, které nepatřily ani jednomu z mužů. Původ těchto věcí budou nadále zjišťovat kriminalisté. 

Řidič taxi převážel v Praze kromě zákazníka i větší množství kokainu a pervitinu
Řidič Uberu se chtěl v Praze prát se zákazníkem. Netušil ale, že narazil na trenéra kickboxu

Řidič byl omezen na osobní svobodě a převezen na vyšetření do nemocnice. Při útěku do křoví se totiž zaháknul náušnicí (tzv tunel) o větev a způsobil si tak zranění. Pětatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Dále je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy. 

Spolujezdec, který měl u sebe omamné a psychotropní látky a dále elektroniku, která mu zřejmě nepatřila, byl také omezen na osobní svobodě. Celým případem se nadále zabývají policisté.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.