Rumun s kamionem zablokoval na Pražském okruhu záchranářskou uličku

Foto: Tomáš Kouba

Rumunský kamion na Pražském okruhu předvedl totální aroganci a opět potvrdil, že dokud se některým řidičům neprožene řidičák skartovačkou, budou na silnicích stále umírat lidé úplně zbytečně.


Někteří řidiči totiž ještě nepochopili, že záchranářská ulička je prostor, jehož průjezdnost může zachránit život. Dnes někomu jinému, příště třeba jim. Řidič kamiónu s rumunskou registrační značkou je pravděpodobně zvyklý řídit v duchu filozofie „Jsem větší, tak mám přednost,“ a tak na Pražském okruhu vjel naprosto bez skurpulí do záchranářské uličky, kterou vytvořili řidič před ním. Možná se domníval, že je na českých silnicích zvyk udělat VIP prostor rumunským kamiónům s unimobuňkou na korbě, ale spíš se jednalo o dalšího arogantního řidiče, který řídí svůj kamion nohama na volantu a s telefonem u ucha. Policie by se měla na takovéto přestupky velmi důrazně zaměřit, protože podobné jednání může v krajním případ stát někoho život. Při těžkých dopravních nehodách je každá sekunda drahá a takovéto jednání je naprosto neomluvitelné.Například v Německu hrozí za neoprávněné vjetí do záchranářské uličky pokuta až 350 eur a zákaz řízení na jeden měsíc. I to je dle našeho názoru málo, ale alespoň něco. V Německu by si proto takovéto jednání výše zmíněný řidič pravděpodobně nedovolil, nicméně na českých silnicích a dálnicích není podobný přestupek bohužel nic neobvyklého.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.