Seriál deseti šíleností, které na silnicích dělají čeští řidiči. Díl č. 1 – jízda v protisměru

Foto: Šimon F.

Většina českých řidičů si myslí, že jezdí podle pravidel a skvěle řídí. Každodenní obrázky z českých silnic však hovoří o opaku. A některé přestupky lze skutečně označit za šílenost. Přinášíme desetidílný seriál těch nejhorších z nich.


Už jste někdy jeli v autě a po celé cestě nepotkali ani jednoho řidiče, který by neudělal nějaký dopravní přestupek? Asi ne, že. A ruku na srdce, možná jste nějaký ten přestupek během jízdy udělali i vy sami. Jak se říká: „Kdo ne, ať hodí kamenem“. Jakkoliv jsou však všechny přestupky špatnou vizitkou řidiče a zaslouží pokutu, existují některé, které jsou skutečně životu nebezpečné a patří mezi ty největší šílenosti, které lze na silnicích spatřit. V tomto seriálu vám ukážeme deset nejšílenějších a nejabsurdnějších přestupků, které jsme na českých silnicích kdy potkali.

Šílenost č. 1 - Jízda v protisměru

Nehoda na dálnici není bohužel nic neobvyklého. Neobvyklé je ale řešení, které občas netrpěliví řidiči zvolí. Nechce se jim stát v kolonách, tak se prostě otočí a buď záchranářskou uličkou, nebo odstavným pruhem jedou v protisměru k nejbližšímu sjezdu. „Tohle je, spolu s vybržďováním, asi ta největší ´prasárna, kterou na dálnicích vidíme“, řekl nám před časem jeden policista u dopravní nehody na dálnici D10. A právě na „dé desítce“ jsme před časem byli svědky situace, kdy se ne jedno, ale desítky aut otočily do protiměru a záchranářskou uličkou a odstavným pruhem jely k nejbližšímu sjezdu.

Zákon na takový přestupek samozřejmě pamatuje. Otázkou ovšem zůstává, zda dostatečně. Zákon totiž říká, že za spáchání dopravního přestupku "Couvání, otáčení nebo jízda v protisměru na dálnici" je řidičům přičítáno 7 bodů v rámci bodového systému. Tento přestupek navíc nelze řešit na místě, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000 korun. Za spáchání tohoto přestupku lze navíc udělit i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měsíců až 1 rok.

Jízda v protisměru se ale neodehrává pouze na dálnicích, jakkoliv tam to je asi nejvíce nebezpečné. I ve městech se lze s tímto přestupkem bohužel setkat. Taxikáři, řidiči rozvážkových služeb, nebo třeba místní, kteří danou oblast znají. Ti většinou takové přestupky páchají.

Je za takový přestupek pokuta 10 tisíc korun dost? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.