Šílenec na brněnské dálnici. Bez řidičáku, opilej a na tachometru přes 170 km/h

Foto: Pixabay

Dát si pár piv, bez řidičáku sednout za volant, sešlápnout pedál plynu až na podlahu a držet ho tam, dokud není na tachometru číslovka 170. Reálná situace z dálnice D1. Trestem však může být jen směšná pokuta.


Mezi řidiči na českých silnicích a dálnicích se stále najdou šílenci, kteří nedodržují předpisy a bezohlednou jízdou ohrožují nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Když se k tomu přidá ještě fakt, že takový hazardér řídí bez řidičského oprávnění a navíc pod vlivem alkoholu, vyvstává otázka, zda by se případné postihy neměly výrazně zpřísnit. Ona totiž taková jízda v rychlosti 170 km/h, navíc s jedním promile alkoholu v krvi, může být skutečně téměř vraženým činem.

Jednoho takového výtečníka odhalili nedávno policisté ze speciálního oddělení dohledu Morava, kteří na dálnici D1 kontrolovali vozidlo, které porušilo stanovený rychlostní limit na dálnici. Policisté naměřili vozidlu rychlost 172 km/h v místě, kde je nejvyšší dovolená rychlost 130 km/h. V rámci silniční kontroly policisté provedli u řidiče kontrolu na přítomnost alkoholu. Detekční přístroj řidiči naměřil hodnoty, které se blížily 1‰  alkoholu.

Policisté dále zjistili, že podezřelý muž má již 2 měsíce zadržený řidičský průkaz. Jeho protiprávním jednáním se tak bude dále zabývat místně příslušný správní orgán. Muži může hrozit trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a několikatisícová pokuta. Je ale otázka, zda je takový trest dostatečný, resp. zda skutečně zapůsobí tak, jak by zapůsobit měl. Tedy odradit viníka od toho, aby kdykoliv v budoucnu něco podobného zopakoval.

Pokuty v České republice nejsou totiž nijak extrémně vysoké a navíc je velmi malá pravděpodobnost, že provinilce přistihne policie. Mnozí řidiči právě na řídkou přítomnost policie na silnicích hřeší a riziko případné pokuty klidně podstoupí. Upřímně, kolikrát jste v letošním roce potkali na českých silnicích policii? A kolikrát jste viděli na těch samých silnicích a ve stejném období nějaký dopravní přestupek? A teď si obě čísla dejte do poměru a uvidíte sami.

Čeští řidiči nepatří podle některých zahraničních návštěvníků naší vlasti zrovna mezi ty největší slušňáky. Přitom když přejedou hranice do Německa, nebo třeba Rakouska, stanou se z nich téměř beránci. Proč? S rakouskými, nebo německými policisty se totiž nediskutuje a výše většiny zahraničních pokut „štípne“ i lépe situovaného Čecha. Proč to nejde u nás?

Bitka na pražské křižovatce. Tlusťoch ale přecenil síly a skončil po ráně pěstí na zemi

Jaký máte názor na výši pokut v České republice? Měly by být vyšší? Měly by třeba reflektovat příjem viníka? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.