Škoda Felicia – tohle jste o ní možná nevěděli

Foto: Škoda Auto

První sériová Felicia byla vyrobena 17. října 1994 po desáté hodině dopolední v Mladé Boleslavi. Navazovala na modely Favorit a Forman, ale šlo o nový vůz - při jeho výrobě bylo využito 1 187 zcela nových komponentů.


Kromě základního pětidvéřového hatchbacku se Felicia vyráběla také jako Felicia combi, Pickup, VanPlus a FUN. Základním motorem byl benzinový čtyřválec 1,3 litru s výkonem 40, nebo 50 kW. Od roku 1995 mohly mít vozy Felicia také benzinový motor 1,6 MPI s výkonem 55 kW a dieselový čtyřválec 1,9 l s výkonem 47 kW. 

V únoru 1998 Felicia modernizovala vzhled. Dostala upravené světlomety a novou masku chladiče, inspirací pro tuto designovou úpravu byla větší sestra jménem Octavia. 

Škoda Felicia slavila úspěchy i v motoristickém sportu. Škoda Felicia Kit Car startovala v mistrovství světa a v roce 1996 ji švédská posádka Stiq Blomqvist/Benny Melander dovedla na třetí místo celkového pořadí britské RAC Rallye. O rok později pak obsadila ŠKODA celkové druhé místo ve své kategorii šampionátu. 

Dnes se dá ojetá Felicia sehnat za pár tisícovek, ale pěkné kusy v perfektním stavu mohou stát 100 tisíc korun i více. Především limitované edice jsou dnes velmi žádané. Například model Felicia Fun. V době svého vzniku bylo tohle auto opravdu úlet. A právě proto je dnes vyhledávaným a drahým youngtimerem. Bohužel, v současné době není na inzertních serverech ani jeden kus. Ale až bude, neváhejte. Cena dolů jen tak nepůjde. 

Téměř 140 tisíc vyrobených vozů Škoda Felicia tvořil ryze pracovní pickup, zato z něj odvozená Škoda Felicia Fun vybízela k zábavě a aktivnímu odpočinku. Vůz pro volný čas s „prázdninově“ žlutým odstínem karoserie budil pozornost i „party trikem“, zvyšujícím počet sedadel ze dvou na čtyři, při zachování prostoru pro sportovní vybavení. Od října 1995 do srpna 2000 vyjelo z Vrchlabí 4016 kusů, které dnes patří k vyhledávaným youngtimerům.

Ceněná je také limitovaná edice Laurin & Klement, která nabídla například speciální modrý lak, kožená sedadla nebo na tehdejší dobu v této kategorii ještě pořád neobvyklé 2 airbagy. Máte nějakou vlastní zkušenost s Felicií? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.