Svalnatý řidič chtěl vyřešit přednost na pražské křižovatce po svém. Odešel ale s brekem

Foto: Pixabay

Svalovec si naběhl. Čeští řidiči jsou totiž čím dál víc agresivnější. Jsou schopni se i porvat. Například kvůli tomu, že jeden druhého nepustil před sebe, jel příliš pomalu, nebo třeba nedal druhému řidiči přednost.


Kdysi jsme na našem webu psali o agresivním řidiči, který si na pražských Vinohradech vynucoval přednost, chtěl se dokonce prát, ale ve finále skončil po knockoutu potupně na zemi. Agresivita na našich silnicích bohužel stoupá. O tom nakonec svědčí i další příběh našeho čtenáře, trenéra kickboxu, který nám před několika měsíci popsal svoji zkušenost s neurvalým taxikářem. Ten si naštěstí pro něj fyzickou konfrontaci nakonec rozmyslel.

Tohle byla asi největší ostuda mého života. Sice jsem o tom v rodině a mezi známými pak mluvil, ale jsem strašně rád, že mě u toho neviděli
Tomáš D.; Praha

Někdy ale vyhrocené situace končí poměrně překvapivě. Jako například příběh, opět z pražských Vinohrad, kde jeden řidič vyjel z vedlejší ulice na hlavní Vinohradskou před auto, jehož svalnatý řidič to vyřešil tak, že dotyčného předjel, zastavil před ním a vystoupil, aby si to s řidičem vyřídil z očí do očí. Jde o souseda našeho kolegy z redakce. Na jeho přání jsme mu změnili jméno, příběh se ale údajně udál následovně:

Jedu si Vinohradskou ulicí nahoru a z ulice U Vodárny vyjelo auto a zahnulo přede mě. Dneska uznávám, že to auto tam už bylo trochu najeté, ale řidič dával přednost chodcům na přechodu, takže jsem musel přibrzdit“, popisuje Tomáš situaci z Vinohrad. Příběh se pak podle něj odehrával jak ve zlém snu: “Chtěl jsem mu dát za vyučenou. Tak jsem ho předjel, zastavil a vystoupil z auta, že mu pořádně vynadám. Choval jsem se jako magor“, říká Tomáš, kterého však během následujících pár sekund polilo horko.

Za volantem totiž seděl invalidní řidič a hned se Tomášovi omlouval za to, že jel pomalu. „Přitom vlastně neměl za co. V křižovatce byl dřív než já a pouštěl chodce. Omluvit jsem se tak musel já“, říká Tomáš, který podle našeho kolegy nemá mnohdy k ráně daleko. Tomáš si prý navíc sedl zpátky za volant svého vozu se slzami v očích, ale tady bychom už byli zdrženliví. Možná je to jen taková „vypravěčská nadstavba“. Faktem ale zůstává, že za podobné chování by si zmíněný Tomáš pár pohlavků zasloužil a nějaká ta slza by mu vůbec neuškodila.

Podobnou situaci zažil i náš čtenář Jiří Zedník: „Tesco, parkoviště, všude přednost zprava. Pátek odpoledne, tlačenice, nervy... Rychle jsem vyrazil, když tu náhle zleva starý Golf, zablokoval mě, černá skla, uvnitř řev hudby, kšiltovka dozadu, takový na první pohled frajírek sotva dvacet a ukazuje na mě prostředníček. Rozzuřen vylítnu z auta, jel jsem přece zprava, prudce otevřu dveře Golfa a chci ho tahat ven. Uvnitř vystrašené oči mladíka, místo prostředníčku to byl ukazováček a koktal: "Máte tašku na střeše, jen jsem vás chtěl zastavit." Ten kluk mně zachránil doklady, peníze atd. No, pak jsem s omluvou a děkováním koktal já. Taky se stydím ještě dneska, ale poučilo mě to“.

Zažili jste někdy podobnou situaci. Chtěl si s vámi někdy jiný řidič „vysvětlit“ dopravní situaci nadávkami, nebo ručně? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.