Taxikář z Frankfurtu: „V Česku vám to prochází, ale v Německu by vás za to svlékli do trenýrek“

Foto: Jan Smékal

Na českých dálnicích je to k vidění dnes a denně. Pravý pruh volný, zatímco v tom levém jede „vláček“ vozidel sotva stovkou. U nás v podstatě bez trestu, v Německu pokuta i stovky euro. Tvrdí to německý taxikář z Frankfurtu.


Potkali jsme se ve Vystrkově u Humpolce u rychlodobíjecích stanic. Naše Tesly stály vedle sebe, a tak jsme s kelímkem kávy v ruce probírali, jak jsme s autem spokojeni, kolik stojí dobíjení v Německu, kolik u nás, jak nám ve městech blokují auta se spalovacím motorem stání u dobíječek, atd… Pak se ale řeč nějak stočila na to, jak se obecně jezdí v Německu a jak v Česku. Kdo by si snad myslel, že se v Německu jezdí ukázněněji, než u nás, byl by možná překvapen. Rozdíly v chování řidičů ale přesto jsou. A poměrně veliké.

Jak mi Martin, dle svých slov řidič hotelového taxi v centru Frankfurtu, sdělil, je podle něj na německých dálnicích čím dál tím méně bezpečno. Podle Martina za to mohou především řidiči zahraničních kamiónů, za jejichž volanty podle něj údajně usedají mladí řidiči bez zkušeností. „Usínají za volantem, koukají při jízdě na televizi, předjíždějí se třeba deset kilometrů. To se neděje jenom u vás v Česku, to se děje i u nás a je to šílené“, postěžoval si Martin. Pak přišla na to, co ho překvapuje na našich dálnicích. A nutno říci, že na první dobrou pojmenoval snad ten největší nešvar českých dálnic.

Jezdím do Prahy už od roku 1989, ale musím říct, že to je čím dál tím horší. Zdá se, že na dálnicích bojujete sami mezi sebou. Ale o co, to nevím. A co mě překvapuje na českých dálnicích nejvíce? Že v levém pruhu za sebou klidně jede i dvacet aut, zatímco ten pravý pruh je volný. Za to byste se u nás v Německu nedoplatili“, říká Martin.

A má pravdu. I podle nás se na českých dálnicích jezdí čím dál tím více v levém pruhu. Navíc velmi často nedodržují řidiči bezpečnou vzdálenost a jízda v takovém vláčku se tak stává pověstnou „ruskou ruletou“. Stačí málo a hromadná nehoda je na světě. Ostatně stačí si každé ráno pustit dopravní zpravodajství. Varování před nehodami na dálnici jsou tam denně často i desítky.

jak se díváte na jízdu v levém dálničním pruhu vy? Napište nám dodiskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.