Tesla chystá auto s tryskovým pohonem. Zrychlí na sto za jednu sekundu a stojí „raketu“

Foto: Tesla

Jeden z exemplářů nového vozu je již nyní vystaven v muzeu v Los Angeles. Zrychlení z nuly na sto za jednu vteřinu má však být dostupné pouze u modelů s příplatkovým paketem „SpaceX“.


Už jsou to tři roky, co Tesla odhalila Roadster druhé generace. Na silnici jsme ho podle původních plánů měli vidět už minulý rok, nyní se však očekává, že dorazí až v roce 2022. Jeden exemplář je ale již nyní vystaven v Automobilovém muzeum Petersen v Los Angeles, a to s velmi zajímavou tabulkou specifikací. Ta totiž mimo jiné odhaluje překvapivou dobu zrychlení z nuly na sto, a to konkrétně za 1,1 sekundy! Má se jednat o hodnotu, kterou vůz dosáhne, pokud si majitel připlatí za balíček „SpaceX“. A co konkrétně bude tento upgrade obsahovat? 

Elon Musk na Twitteru popsal, že toto zrychlení je možné s „volitelným balíčkem raketového pohonu SpaceX“. Roadster bude údajně používat 10 malých raketových trysek, které dramaticky zvýší zrychlení ale také maximální rychlost, brzdění a zatáčení. Bez tohoto balíčku Tesla tvrdí, že by auto mělo být schopné dosáhnout rychlosti 100 kilometrů za hodinu za 1,9 sekundy, což je stále neuvěřitelná hodnota. Musk dal s modelem Roadster již mnoho slibů a tvrdí, že vůz nabídne dojezd skoro tisíc kilometrů v konfiguraci se třemi elektromotory, které budou pohánět všechna čtyři kola. 

Při odhalení v roce 2017 společnost uvedla, že vůz nabídne točivý moment 10 000 Nm a že dosáhne rychlosti 160 km/h za 4,2 sekundy, což je rychlejší než u většiny sportovních automobilů zrychlení z nuly na sto. Celý tento výkon však nebude vůbec levný, tím spíše, když špičková verze vozu bude schopna dosáhnout rychlosti přes 402 km/h. Roadster začíná na ceně 250 000 $ (cca 5,12 milionu CZK). Tesla si na rezervaci vyžádala 50 000 dolarů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.