„To se na mě musíte tak lepit?“, rozčilovala se řidička, která se nevešla do parkovacího místa

Foto: Jan Smékal

Zaparkovat v podzemních garážích mnohých nákupních center může být pro některé řidiče oříšek. Mnozí se proto nerozpakují parkovat tzv. „na hulváta“, přes několik parkovacích míst, nebo třeba zasahovat do vozovky.


Tohle sice není ta situace, kdy řidič SUV zaparkuje přes tři parkovací místa, aby mu někdo neodřel lak, nicméně za zaznamenání podle nás stojí. Řidička staršího Passatu totiž do „svého“ parkovacího slotu nacouvala tak, že zasahovala do slotu za ní. Tohle běžně řeší parkovací kamera, ta ale v tomto voze asi nebyla. Vozem přesahovala slot sice jen o pár centimetrů, ale i tak jsme museli najet k zadní části jejího Volkswagenu docela natěsno, abychom nezasahovali naší zadní částí vozu do vozovky.

Nějakým řízením osudu se však paní vracela k vozu zrovna ve chvíli, kdy jsme od auta odcházeli a hned se do nás pustila: „To se na mě musíte tak lepit? Jak tam asi dám nákup?“. Na naše vysvětlení, že parkujeme správně a dál od jejího vozu jsme auto nechat nemohli, protože už bychom zasahovali do vozovky, nás naprosto odzbrojila: „Tak si to dejte jinam“. Jak tedy správně parkovat v podzemních garážích a nevyvolávat zbytečné emoce mezi řidiči?

Předtím než vjedete do podzemní garáže, je nezbytné se seznámit s pravidly a pokyny týkajícími se parkování. Mnohá nákupní centra mají jasně vymezená pravidla ohledně parkování, jako je maximální rychlost, výška vozu, směr jízdy, a samozřejmě, kam je povoleno parkovat. Dodržováním těchto pravidel nejen snížíte riziko nehody, ale také ušetříte čas a stres.

Při hledání parkovacího místa si dejte práci s tím, abyste vyhledali vhodné parkovací místo pro vaše auto. Ne všechna místa totiž bývají stejná. Pokud se v garáži nachází více parkovacích úrovní, zkuste začít s vyššími patry, kde bývá často více volných míst. Vyhněte se zaparkování na místech určených pro invalidy, rezervovaných pro elektrická vozidla nebo na místech označených zákazem parkování.

Pokud jste měli problémy s poškrábáním vašeho vozu v přeplněné garáži, vyzkoušejte jednoduchou techniku. Hledejte parkovací místa poblíž sloupů, kde je méně pravděpodobné, že dojde ke střetu s jiným vozidlem. Pamatujte, že i když se takto vyhnete blízkosti dalších aut, stále je nutné parkovat v mezích parkovacího místa a dávat pozor, abyste si auto nepoškodili o sloup.

Pokud je parkovací slot dostatečně široký, zkuste parkovat tak, abyste byli co nejvíce uprostřed. Tímto způsobem získáte dostatek prostoru na obě strany, což minimalizuje riziko poškození vašeho vozu. Kromě toho pomáháte udržovat plynulý pohyb ostatních řidičů, což je ohleduplné a odůvodňuje vaše místo jako perfektní příklad pro ostatní.

Zvláště ve vyšších patrech podzemních garáží může být prostor omezený, což znamená, že je důležité být opatrný při manévrování. Pomalá jízda a důkladný pohled do zpětných zrcátek jsou nezbytné, abyste se vyhnuli kolizím s ostatními vozidly nebo objekty. Ujistěte se, že dáváte přednost vjezdu vozidel, která opouštějí své parkovací místo.

Jaké máte zkušenosti s parkováním v obchodních centrech? Napište nám do diskuze. A jestli se vám náš článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.