V Česku vedou dopravní nehody kvůli přestupku, za který v Německu hrozí pokuta až 400 eur

Foto: Policie ČR

Přestupek, za který můžete například v Německu dostat pokutu až 400 euro, je dle statistik jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod v České republice. Dělá ho skoro každý řidič, a to i několikrát denně.


Ve statistikách se tento přestupek většinou objevuje v množině pojmenované „Nesprávný způsob jízdy.“ Tato množina zahrnuje více přestupků, jako například nesprávné otáčení vozidla, nesprávné couvání nebo třeba přejetí do protisměru. Jedním z nejčastějších přestupků v této kategorii je ale nedodržení bezpečné vzdálenosti. Právě tento přestupek totiž způsobil například v roce 2018 plných 8573 dopravních nehod, v loňském roce potom 7231 nehod. Jakkoliv jde o matematický pokles, nedá se říci, že bych takových nehod ubývalo. Mnoho z nich je totiž zároveň i v kategorii "nepřiměřená rychlost" nebo třeba "nesprávné předjíždění".

K nehodám, jejich příčinou je nedodržení bezpečnostní vzdálenosti, nejčastěji dochází za snížené viditelnosti a na mokré nebo namrzlé vozovce, kdy řidiči neodhadnou svou rychlost a bezpečnostní vzdálenost. Navíc první sníh na vozovce přináší také zajímavý fenomén – roste totiž počet škod, které způsobují vozy s pohonem všech kol. „Díky pohonu všech kol mají tato vozidla podstatně lepší trakci, než obyčejné dvoukolky, bohužel při brzdění žádnou výhodu nepřinášejí, což si jejich řidiči neuvědomují,“ vysvětloval kdysi Milan Gregor z pojišťovny Kooperativa.


V Česku se podle průzkumu nejvíce přetáčí vozy značek Škoda a BMW
Dik, Sorry – to bylo první, čeho si všiml majitel traktoru, když k němu přicházel
Nový Hyundai Tucson již jezdí po Praze. Vypadá jako z kosmíru, ale zadní blinkry jsou strašné
Policie hledá agresivního řidiče stříbrné škody Rapid


Odstup od vpředu jedoucího vozidla lze u moderních automobilů kontrolovat vcelku bez problémů. Mnohé vozy totiž disponují zobrazením vzdálenosti na přístrojové desce, a barevnou signalizací dávají řidič informaci o tom, zda je vzdálenost dostatečná či nikoliv. Řidiči, kteří takovou funkci ve voze nemají, musí vzdálenost odhadnout. Není to ale nic těžkého, stačí si od nějakého pevného bodu před námi, který minulo vozidlo jedoucí vpředu, odpočítat alespoň dvě sekundy než k němu dorazíme my. Někdy to mohou být právě ty dvě sekundy, které mohou zachránit život

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.