V Praze projíždí někteří řidiči kruhový objezd v protisměru. Prý to ani jinak nejde

Foto: Kubajzz Kodým

Je to jeden z nejtěžších přestupků – projetí kruhovým objezdem v protisměru. Některé kruhové objezdy ale ani jinak projet nejdou. Tvrdí to alespoň někteří řidiči kamionů a autobusů.


Kdo byl kdy na francouzském venkově, nemohl přehlédnout jednu zajímavost. Snad každá křižovatka, i když je ve tvaru klasického kříže, je vlastně kruhovým objezdem. Francouzi klidně doprostřed postaví květináč, hlavně aby to byl tzv. „kruháč“. Některé kruhové objezdy v Praze, a nejen tam, vypadají podobně. Jenže v Praze projíždí takovými křižovatkami, narozdíl od francouzského venkova, i kamiony nebo autobusy a někdy je řádné projetí takového kruhového objezdu v podstatě nemožné. To by ale nemělo být pro řidiče signálem k tomu, aby jej zdolali protisměrem. Na některých se to totiž děje v podstatě denně.

Jeden takový objezd je i v pražských Počernicích. Nejen, že má opravdu velmi malý poloměr, ale i když je tvar křižovatky avizován dopravní značkou, není do poslední chvíle vidět, že se blížíte ke kruhovému objezdu. Mnozí řidiči pak situaci řeší tak, že prostě projedou kruhovým objezdem v protisměru. Jeden takový je zachycen i na facebookovém příspěvku. Řidič tmavé Alfy Romeo projel kruháčem v protisměru, ačkoliv jeho rychlost nevykazovala nutnost využít takový manévr, například kvůli hrozícímu smyku nebo poškození vozu. Zdá se, že někteří místní to tak řeší standardně, což se ostatně potvrzuje i v komentářích pod příspěvkem.

Podle diskuzí pod příspěvkem na facebooku to tak řeší nejeden řidič, včetně některých řidičů linkových autobusů a kamiónů. Pomineme-li fakt, že se tím někteří chlubí v diskuzích na sociálních sítích, ačkoliv vezou například malé děti do školy, musíme připustit, že projet některé „kruháče“ je opravdu umění.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.