V Rakousku jde o jeden z nejhorších přestupků vůbec. V Česku se však děje skoro denně

Ilustrační foto
Foto: Jiří Soukup

V zahraničí se čeští řidiči v drtivé většině chovají naprosto způsobně. Platit pokuty v eurech je totiž velice nepříjemné. Zato v Česku dělají i ty nejhorší přestupky a hlavu si s tím zrovna moc nelámou.


Je to jak mávnutí kouzelného proutku. I ten největší český silniční pirát sundá nohu z plynu a začne pečlivě sledovat dopravní značky, jen co přejede německé nebo rakouské hranice. Zahraniční policisté totiž bývají velice nekompromisní a pokuty nebývají rozhodně nejnižší. Těch pár řidičů, kteří v Německu, Rakousku nebo třeba Itálii platili pokuty, o tom ví své. Jakmile ale skončí dovolená a Češi se vrátí domů, začíná vše nanovo. Předpisy se moc neřeší, jezdí se nadoraz.

K vidění ale nejsou bohužel jenom přestupky typu špatné parkování, nerozsvícení denních světel nebo třeba nedání blinkru. Jde i o mnohem horší prohřešky. Za jeden z nich, který je například na pražské Jižní spojce k vidění téměř denně, se například v Rakousku uděluje pokuta až do výše 2180 euro, tedy více než 50 tisíc korun. A to si rozmyslí i ten nejvíc spěchající dovolenkář, který se už vidí na chorvatské pláži se studeným pivkem v ruce.

Jde o zneužití záchranářské uličky. Tu se čeští řidiči naučili už dělat celkem běžně. Jenže tu a tam se najde spěchající řidič, který vytvořený prostor využije ve svůj prospěch. Buď se zařadí za projíždějící sanitku, hasičský nebo policejní vůz, nebo do vytvořeného prostoru prostě vjede a předjede kolonu vlevo i vpravo. Pokuta 2 tisíce korun, která v takovém případě hrozí, takové řidiče asi příliš netrápí. A v tom je asi zakopaný pes. Pokuty jsou v Česku příliš nízké, a čím dál tím větší počet řidičů se jejich výší vůbec netrápí.

Například pokuta za nezaplacené parkování na modré zóně v Praze. Když nepoctivého řidiče odhalí monitorovací auto, přijde mu pokuta ve výši 500 korun. Při ceně 80 korun za hodinu, která se v centru Prahy aplikuje, to možná za to riziko řidičům stojí. To samé je například i u překročení rychlosti, jízdě na červenou, nezastavení na „stopce“, atd… Prostě najdou se řidiči, kterým výše pokut v Česku vrásky na čele nedělá.

Jak se díváte na zneužívání záchranářské uličky a výši pokut v Česku? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.