Valašská Rally otevřela domácí soutěžní sezonu, v top 3 skončily dva dealerské vozy Škoda

Foto: ŠKODA Auto

Rally, na které v minulosti často kralovaly vozy Škoda, letos slaví 40leté jubileum a stejně jako v předchozích letech otevírá seriál českých automobilových soutěží. A letos to bylo entré ve velkém stylu


Letošní sezonu domácího mistrovství v automobilových soutěžích zahájila jubilejní 40. Kowax Valašská Rally ValMez. Rychlé a technicky náročné úseky legendární české soutěže dokonale prověřily připravenost posádek po zimní pauze. V kulisách proměnlivých klimatických podmínek zvítězil Václav Pech, který do té doby vedoucího Jana Kopeckého přeskočil až v závěrečné rychlostní zkoušce. Úřadujícího mistra ČR předjel v dramatické koncovce i Filip Mareš, který tak druhým místem zajistil nejlepší výsledek vozu Škoda. Valaška naznačila, že fanoušky letos čeká velmi vyrovnaná sezona. 

Valašsko je krajem rally zaslíbené. Legendární soutěž, na které v minulosti často kralovaly vozy Škoda, letos slaví 40leté jubileum a stejně jako v předchozích letech otevírá seriál českých automobilových soutěží. A letos to bylo entré ve velkém stylu. Tempo od začátku soutěže dle očekávání udával Jan Kopecký z Agrotec ŠKODA Rally Teamu. Úřadující český šampion bez problémů kontroloval svou pozici až do závěrečné rychlostní zkoušky nazvané Velká Lhota. Na takřka dvacetikilometrovém úseku ale bývalého továrního pilota ŠKODA Motorsport přeskočil nejenom Václav Pech, ale i Filip Mareš – na Valašské Rally 2022 nejrychlejší pilot vozu Škoda. Jan Kopecký dle svých slov doplatil na horší přilnavost pneumatik Pirelli na povrchu, kde se střídalo sucho, vlhko, zcela mokro i blátivo. Na obutí této značky jede reprezentant hustopečského Agrotec ŠKODA Rally Teamu první sezonu. 

Druhé místo si z Valašska odváží Filip Mareš, když po vlažnějším úvodu soutěže předváděl kvalitní a především vyrovnaný výkon za volantem speciálu Škoda Fabia Rally2 evo z limitované edice Edition 120. Filip Mareš, který reprezentuje barvy mladoboleslavského Laureta Auto ŠKODA Teamu, tak znovu prokázal svou stále se lepšící výkonnost a úspěšně vykročil za obhajobou titulu vicemistra ČR. „Jsme velmi spokojeni, v náročných podmínkách jsme odvedli dobrý výkon. Letošní sezona slibuje zajímavé souboje a my bychom chtěli i nadále promlouvat do pořadí na předních příčkách,“ uzavřel Valašku stříbrný Mareš, jenž se ujal vedení v průběžném pořadí mistrovství ČR. 

Nikoliv podle představ se úvod sezony vydařil zbývajícím dvěma ŠKODA dealerským týmům. Adam Březík ze zlínského Samohýl ŠKODA Teamu havaroval již ve druhé rychlostní zkoušce a druhý den nastoupil bez naděje na dobré umístění pouze kvůli sbírání zkušeností. Dominik Stříteský z týmu ACA ŠKODA Vančík Motorsport byl diskvalifikován poté, co od konkurenčního týmu přijal po sérii defektů cizí pomoc v podobě náhradní pneumatiky.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.