Velikonoční klasika – klobouk na hlavě a vajíčka na zadním okně

Foto: Pixabay

Je to možná již dávno překonaný stereotyp, ale je pravda, že jakmile řidič vidí v jiném autě svého kolegu, který má klobouk na hlavě a na zadním okně plato vajíček, raději zbystří pozornost


Je tady velikonoční víkend a nekonečné proudy aut vyrazí i se svými posádkami na návštěvy příbuzných, na výlety do přírody nebo třeba na venkov na své chaty a chalupy. Cestou zpátky si potom velká část řidičů přiváží nějakou tu výslužku. Někdy zeleninu a ovoce, jindy třeba domácí špek nebo slivovici, no a asi nejčastěji to jsou vajíčka. O Velikonocích se to přímo nabízí. No, ale kam v autě kam uložit plato vajec? Pamatujte, že jakékoliv místo v autě je lepší než to, které řidiči používají nejčastěji. 

Tím nejčastějším místem je plato pod zadním oknem. Je to sice nejčastější místo, ale zároveň také to nejhloupější. Stačí prudčeji zabrzdit a máte omeletu po celém interiéru. Že není žádný med takovou spoušť následně vyčistit, je asi každému jasné. Žloutky a bílky nateklé do různých škvír a spár, to vážně nechcete zažít. Jestli se vám podařilo vše pořádně vyčistit, poznáte bohužel až ve chvíli, kdy se venku trochu oteplí. Jestli zůstalo trochu vajec v interiéru, vězte, že v něm kvůli zápachu nevydržíte ani cestu z Dolní Lhoty do té Horní. 

Nejde ale jenom o to, že v případě nehody bude celé auto zapáchat klidně i několik měsíců. Převážet předměty na platu pod zadním sklem může být i velmi nebezpečné. Stačí například klasická PET láhev vody. Při nárazu nebo extrémně prudkém brždění z rychlosti 50km/h je taková láhev vymrštěna silou, která se rovná ekvivalentu tělesu o hmotnosti až 60kg. Úder takovým tělesem například do hlavy tak může být skutečně fatální. 

Plato pod zadním oknem je z pohledu přepravy předmětů prostě tím nejhorším místem. I taková lékárnička, mobil, tablet, fotoaparát nebo třeba herní konzole se v případě nehody může stát letícím projektilem, který má potenciál způsobit fatální zranění. Na zadní plato proto nepatří, snad kromě svetru, novin, nebo šály, vůbec nic. Vše schovejte do kufru a nezapomeňte ani na to, že například i nepřipoutaný podsedák pro děti bude mít v případě nehody parametry smrtící zbraně. A to i v tom případě, že není umístěn na platu pod oknem, ale na zadním sedadle. 

Stala se vám někdy nehoda, kdy při prudkém brzdění vyletěly předměty ze zadního plata do interiéru vozu? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.