Ucpaná Praha? Řidiči si za to často mohou sami

Foto: Jiří Soukup

Každodenní zácpy, nervózní řidiči a dopravní nehody. To je běžný obrázek z pražských silnic. Řidiči nadávají, ale často si za desítky minut strávených v kolonách mohou sami. Nerespektují totiž dopravní předpisy


To, že se v Praze již nedá pomalu jezdit, ví každý, kdo se po našem hlavním městě potřebuje přepravovat autem. MHD je sice fajn, ale co si budeme nalhávat, auto je pohodlnější. A jestliže navíc přepravujeme i nějaká zavazadla, nebo náklad, tak je to vlastně asi jediný dopravní prostředek, kterým se taková cesta dá realizovat. Má to ale svá úskalí, o kterých ví každý řidič, přesto se dnes a denně s nimi potkává. 

V centru Prahy to je například parkování v jízdním pruhu. Nedávno jsme psali o situaci, kdy takto „zaparkovaná“ dodávka ucpala půlku Vinohrad. Častým prohřeškem, který může způsobit dopravní zácpu, je také vjíždění do křižovatky, ze které ale nelze, kvůli situaci za ní, vyjet. Auta pak zůstanou stát uprostřed křižovatky a znemožní průjezd vozidlům, která již mají v tu chvíli zelenou. 

Na pražské Jižní spojce, ale nejenom tam, se potom můžeme poměrně často setkat i se situací, kdy vozidla, především kamiony v pravém pruhu, stojí na žlutě vyšrafované části silnice a znemožní tak ostatním vozidlům odbočit, resp. opustit komunikaci na konkrétním výjezdu. Vozy v levém pruhu tak často musejí čekat, než se pohne pravý pruh a výjezd se tak uvolní. 

Řidiči velkých vozů, dodávek nebo kamiónů, potom páchají ještě další přestupek, který způsobuje dopravní zácpy. Vjíždějí totiž do levého pruhu v zúžených místech, kde to však mají dopravní značkou zakázáno. Je s podivem, že takové „dobrodružství“ vůbec podstupují. Jejich vozy jsou totiž mnohdy širší než 3 metry a musí jim být jasné, že v levém pruhu prostě neprojedou, i kdyby míjeli malý Renault Twingo. 

Všechny tyto přestupky jsou naprosto zbytečné, málokdy dotyčnému urychlí přesun z místa A do místa B, ale velmi často zpomalí ostatní řidiče. Mnohdy i na dlouhé desítky minut. Třeba právě v situaci zablokování výjezdu na Jižní spojce, nebo zaparkováním velké dodávky v jízdním pruhu. 

Jaké máte názory na podobné přestupky? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.