Větší rodiny budou mít problém. Z nabídky totiž mizí rodinná auta. Lepší auto pro rodinu však asi neexistuje

Foto: Veronika Malá

Téměř všechny automobilky, které měly ve svém modelovém portfoliu vozy kategorie MPV, nahrazují tuto oblíbenou třídu módními vozy SUV. Je to chyba, ze které ale může těžit jeden z posledních mohykánů této kategorie. Peugeot 5008.


Ford ukončil výrobu modelu Galaxy, Volkswagen končí se Sharanem, Seat už dávno nenabízí sesterskou Alhambru, a tak bychom mohli pokračovat. Tolik oblíbenou kategorii vozů MPV vytlačila módní kategorie vozů SUV. Jsou to možná hezčí vozy, s kulatějšími tvary, ale kdo jednou zkusil jezdit s rodinou v MPV, za „esúvéčko“ by většinou neměnil. Je to strašná škoda, ale víte, jak to je. Když se dva perou, třetí se směje. Ne snad, že by se v kategorii MPV někdo pral, ale ten třetí teď bude sklízet zaslouženou smetanu.

To auto je naprosto fantastické. Tolik prostoru jsem snad viděla jenom dodávce, spotřebu máme pod šest litrů a uvnitř je to jak v luxusní limuzíně
Veronika Malá; Redaktorka serveru www.cestyavylety.cz

Naše kolegyně ze sesterské redakce webu CestyAvylety.cz jezdí už třetí měsíc s Peugeotem 5008 GT 2,0 Blue HDI s výkonem 180 koní a automatickou převodovkou. A je pravda, že právě poslední tři měsíce ji vidíme pořád takovou rozesmátou. Že by na to mělo vliv to auto? „To si pište, kluci, že má“, směje se Veronika a vysvětluje proč: „Tak si jenom představ, že ráno mám jet do redakce a ještě předtím hodit děti do školky. Nebe je šedivý jak umakartový desky stolů v závodní kantýně, všude mlha, nepříjemně mží, na skle je ledová krusta a ty docela dost spěcháš. Jenže máš kliku, že na tebe před domem čeká právě tahle kára“, vypráví Veronika a pokračuje: „Takže nastartuju, zapnu vyhřívání oken, zrcátek i sedadla řidiče a jdu připoutat děti do sedaček. To nějaké tři, čtyři minutky zabere. Mezitím se mi rozmrazí okna i zrcátka, sedačka je krásně teplá a já vyrážím. Pustím si rádio a masážní funkci sedadla a najednou mi ty ranní zácpy a honičky ostatních řidičů vůbec nevadí. Chápeš? To auto je taková moje bublina, ve který dojedu kam potřebuju v naprostým klidu a pohodě. Tohle auto bych neměnila za nic na světě“, uzavírá svoji ódu na Peugeot 5008 GT Veronika.

Peugeot 5008 je jedním z posledních mohykánů ve vymírajícím segmentu MPV. Jestli tedy máte rodinu, malé děti, kočárky, dětské postýlky, přebalovací pulty a hromadu tašek, které třeba každý víkend převážíte na chalupu, tak jako naše kolegyně Veronika, určitě tohle auto vyzkoušejte. Na trhu se dají sehnat i zánovní vozy, které jsou o mnoho levnější, než ty úplně nové, přitom jsou třeba jenom rok staré a mají najeto jen pár desítek tisíc kilometrů. Pozor ale na auta z dovozu, u kterých se jen velmi těžko dohledává servisní historie. My si navíc myslíme, že prodávat v současné době auto z kategorie MPV může znamenat jenom jedno. Totiž, že auto má nějaký problém. Kupujte tedy opravdu pouze u značkového prodejce, který je schopen doložit kompletní servisní historii auta.

Chybí vám na trhu kategorie vozů MPV? Napište nám do diskuze.

Zdroj: Jiří Soukup; Veronika Malá

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.