Vjel do zákazu vjezdu, ale bude ho to stát mnohem víc než jen pokutu

Foto: MP Praha

Zfalšoval evidenční nálepku, měl vysloven zákaz činnosti řidiče taxislužby, a k tomu všemu vjel přímo před zraky strážníků do zákazu vjezdu. Chtěl si prý přivydělat, ale tahle snaha ho asi bude stát pěkný balík


Při kontrole zaměřené na provozování taxislužby si v zákazu vjezdu autohlídka všimla osobního vozidla označeného svítilnou s nápisem TAXI. Pozornost strážníků zaujala také bílá evidenční známka, která nebyla nalepená, ale pouze zasunutá za hranu skla. Po zastavení a vyzvání k předložení dokladů 27letý řidič uvedl, že doklady k vozu zapomněl doma. Ve voze nebyl vystaven průkaz řidiče taxislužby, evidenční nálepka byla napodobenina vytištěná na papíře a vozidlo chybělo v evidenci.

Zato byl ve voze instalován funkční taxametr a před sedadlem spolujezdce umístěn čitelný ceník. Na dotazy strážníků muž k celé věci uvedl, že si chtěl přivydělat a přiznal, že má vysloven zákaz vykonávání práce řidiče taxislužby. Porušení dopravního značení hlídka vyřešila pokutou a věc týkající se provozování taxislužby oznámila správnímu orgánu.

Pražské taxislužby bohužel nemají ve světě a ani u nás příliš dobrou pověst. Předražené jízdné bývalo na denním pořádku. Jsou známy i případy jízdy z Můstku na Muzeum za více než 1000 korun. Doba nyní těmto službám příliš nepřeje, ubývá turistů i firemních zákazníků. Splátky na auto však nepočkají a tak se řidiči snaží vydělat, jak jen se dá.

Praha 1, kde byl zmíněný taxikář zastaven, však parkovacími místy příliš neoplývá, a to ani v době, kdy je zde méně turistů. Svého Superba proto taxikář zastavil na nedovoleném místě a ještě přitom vjel do zákazu vjezdu. Bylo jen otázkou času, kdy si ho všimne první hlídka policie a za vjezd do zákazu ho bude pokutovat. To, že měl navíc falzifikát evidenční nálepky a měl vysloven zákaz vykonávání práce řidiče taxislužby, je jen dokreslením toho, kdo vše si dnes sedá za volant a vozí lidi.

Ale netýká se to pouze řidičů taxi. Před pár dny řešili strážníci podobný případ porušení dopravních předpisů a opět se ukázalo, že problémů je více. Nebýt totiž přestupku, strážníci by neměli důvod mladého řidiče zastavit. Přímo před jejich zraky ale neřešil předpisy a zajel do ulice U Balabenky, kde je značka se zákazem vjezdu. Když ho strážníci vyzvali, aby předložil všechny potřebné doklady, tvrdil, že u sebe žádné nemá a nadiktoval svoje osobní údaje. Vzápětí ale strážníci pomocí lustrace zjistili, že nejsou správné. Nato se mladík přiznal, že má zákaz řízení. Testu na drogy se odmítl podrobit s tím, že si dal před jízdou jointa a jedno pivo. Dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 0,15 promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu si 24letého muže převzala k dalšímu opatření hlídka Policie ČR.

Jaký máte názor na pražskou taxislužbu? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.