Msta nebo závada? V Praze šlehaly z luxusního Mercedesu třímetrové plameny

Foto: Pixabay

Drama se odehrálo v pražské Pařížské ulici. Z motorové části vozu Mercedes G šlehaly třímetrové plameny, pod autem ležel kanystr a v blízkosti vozu se nacházel muž, který se snažil svléknout hořící oděv


Scéna jak z akčního filmu se před několika dny odehrála v Pařížské ulici v Praze. Při noční kontrole centra Prahy tam narazila hlídka na hořící osobní vozidlo a přivolala posily. Za necelou minutu už byla na místě první z nich. Z motorové části vozu šlehaly třímetrové plameny a v blízkosti se nacházel muž, který se snažil svléknout hořící oděv. Strážníci mu pomohli, poskytli první pomoc a izotermickou fólií mu zajistili tepelný komfort.

Další hlídky okamžitě začaly hasit požár. Plameny se z motorové části postupně rozšiřovaly, při hašení podvozku strážníci objevili plastový kanystr, který pomocí teleskopu odsunuli mimo vozidlo. Na místo byly přivolány všechny složky integrovaného záchranného systému. Záchranáři si převzali do péče 31letého muže, hasiči zajistili dohašení vozidla. Okolnosti případu šetří státní policie.

Je otázkou, zda požár vozu způsobil někdo úmyslně, nebo zda šlo o nějakou technickou závadu. Ležící plastový kanystr pod vozidlem ale indikuje spíše úmyslné založení požáru. Je také možné, že řidič chtěl třeba dolít palivo do vozu, upadla mu cigareta a oheň byl na střeše. Takovému vysvětlení by se ale dalo stěží uvěřit.

Je totiž málo pravděpodobné, že by někdo vozil v takto luxusním voze kanystr s benzínem a vyjel nádrž úplně dosucha, aby jí pak mohl v nejdražší ulici České republiky doplnit palivem z plastového kanystru. Vše tedy spíše nasvědčuje tomu, že auto mohl někdo zapálit úmyslně, to ale vyšetří až státní policie.

Z videa, které natočila Městská policie, a které můžete shlédnout na titulní stránce našeho webu, není zcela zřejmé, o jakou verzi modelu G se jedná. Každopádně i ta nejlevnější varianta tohoto módního offroadu přijde na více než 3 miliony korun, přičemž vyšperkovaná verze AMG začíná na částce 4.155.000 korun, ale není vůbec složité vyhnat různými doplňky a dalšími úpravami cenu až k sedmi miliónům korun. Škoda na ohořeném „géčku“ tedy v žádném případě nebude malá.

Co myslíte? Co mohlo být příčinou vzplanutí vozu? Podívejte se na video na titulní stránce našeho webu a napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.