Z nuly na 300 za 12 sekund a spotřeba 40 litrů – Premiéra Bugatti Chiron Pur Sport v Dubaji

Foto: Bugatti

Dubaj - země a město superlativů, zažilo v minulých dnech premiéru nové Bugatti Chiron Sport s výkonem 1500 koní a zrychlením, které atakuje výkony Formule 1.


Největší město ve Spojených arabských emirátech v Perském zálivu znamená luxus a extravaganci - a je také domovem mnoha zákazníků Bugatti i fanoušků této francouzské luxusní značky. Bugatti představilo nový Chiron Pur Sport v Dubaji poprvé. "Chtěli jsme osobně představit Chiron Pur Sport našim věrným zákazníkům ve Spojených arabských emirátech navzdory pandemii COVID-19. Při prezentaci ale samozřejmě splníme doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO), “říká Stephan Winkelmann, prezident Bugatti. "Nejagilnější člen rodiny Chiron vyžaduje totiž více než jen teoretické vysvětlení prostřednictvím video streamu nebo digitální videokonference".

Zákazníci musí řídit Chiron Pur Sport a sami si vyzkoušet jeho neuvěřitelnou sílu
Stephan Winkelmann, prezident Bugatti

Bugatti nastavilo Chiron Pur Sport především pro agilitu, ovladatelnost a jízdní výkon. Kromě ohromného výkonu a maximálního pohodlí nabízí také vysoký stupeň každodenní použitelnosti. Je poháněn 8,0 litrovým motorem W16 s výkonem 1 500 k a 1 600 newtonmetrů. S pomocí o 15 procent kratšího převodového poměru zrychluje Chiron Pur Sport ještě rychleji než Chiron2. Chiron Pur Sport katapultuje z nuly na 100 km / h za pouhé 2,3 sekundy, na 200 km / h za pouhých 5,5 sekundy a na 300 km / h za ne více než dvanáct sekund. Pneumatiky optimalizované pro extrémní přilnavost a propracovaná aerodynamika s pevným zadním křídlem zajišťují větší přítlak a boční dynamiku.

Design nového Chironu je opět velmi extravagantní. Široké přívody vzduchu vpředu přispívají k ještě výraznějšímu vzhledu a současně zajišťují ideální proudění vzduchu. Přední difuzor, který byl nápadně vytažen směrem dopředu, vytváří Bugatti maximální přítlak a zároveň vizuálně podporuje dojem šířky vpředu. Primární linie vedou přes vývody vzduchu na předních křídlech jako šlachy na svalu. Díky rozdělené povrchové úpravě horní poloviny a černému karbonu ve spodní polovině vypadá Chiron Pur Sport plošší, širší a sportovnější.

"Jsem rád, že i přes problémy současné doby máme příležitost osobně představit náš nejnovější model našim zákazníkům. Prostě potřebují zažít toto neuvěřitelné zrychlení, aby cítili, co nás na novém Chiron Pur Sport vzrušuje. Je to model pro maximální potěšení z jízdy a pro řidiče, kteří chtějí být v zatáčkách,“ říká Stephan Winkelmann.

Produkční verze modelu Chiron Pur Sport, která je omezena na 60 kusů a její cena je tři miliony eur (netto), se vyrábí ve francouzském Molsheimu.

2 Spotřeba paliva, l / 100 km: město 36,7 / mimo město 15,8 / kombinovaná 23,5; kombinované emise CO2, g / km: 553; třída účinnosti: G

Z nuly na 300 za 12 sekund a spotřeba 40 litrů – Premiéra Bugatti Chiron Pur Sport v Dubaji

Bugatti

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.