Že se stáčí kilometry jenom u běžných aut, je omyl. Tohle Bentley je stočené o 70 tisíc kilometrů

Foto: carVertical

U auta za 6 milionů korun by to asi málokdo čekal, ale i u superluxusních vozů lze narazit na přetočené tachometry. Důkazem je tohle Bentley Mulsanne, které je aktuálně na prodej v Litvě


Bentley Mulsanne, vyrobené v roce 2010, se z Velké Británie dostalo v roce 2017 do Lotyšska. V tu dobu mělo najeto přibližně 60 tisíc kilometrů a jeho nový majitel s ním během dalších tří let najel přibližně 25 tisíc kilometrů. Poslední servis z února 2020 tak ukazoval stav tachometru necelých 85 tisíc kilometrů. Auto se ale v prosinci objevilo v nabídce ojetých vozů v Litvě, ovšem se stavem tachometru necelých 20 tisíc.

Zasněžená RZ vás může přijít dost draho. Ale pozor - ne vždy a ne za každých okolností
Při krádeži disků zloději velmi často zničí celý automobil. Zcela zbytečně

Prodávající požaduje za vozidlo 235 tisíc euro, tedy přibližně 6 milionů korun, což je velmi sebevědomá cena. Podle litevských znalců z oboru by navíc cena vozu s nájezdem 85 tisíc kilometrů oscilovala na místním trhu kolem částky 180 tisíc euro. Prodávající tak podvodným přetočením tachometrů může získat až 55 tisíc euro neoprávněně. Možná ale také mnohem více. Na českém inzertním serveru je totiž například k mání Mulsanne z roku výroby 2011 a nájezdem cca 100 tisíc kilometrů za částku lehce překračující dva miliony korun. Cena ale pochopitelně reflektuje i výbavu vozu, která u zahraničního exempláře není známa.

Podle společnosti carVertical, která se zabývá prověřováním automobilů v celé Evropě, včetně České republiky, je i při nákupu takto prestižního vozu nezbytné detailní prověření jeho servisní historie. Nejen, že se tak dá ušetřit na kupní ceně vozu ale i na následném neočekávaném a neočekávatelném servisu.

Že se stáčí kilometry jenom u běžných aut, je omyl. Tohle Bentley je stočené o 70 tisíc kilometrů

carVertical

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.