Elon Musk svým chováním odhání zákazníky od vozů Tesla

Foto: Unsplash

Podle nového průzkumu stále méně lidí uvažuje o tom, že by si pořídili vůz Tesla, protože se zdá, že jednání generálního ředitele společnosti odrazuje zákazníky, kteří se zajímají o elektromobily.


Očekává se, že Tesla v prvním čtvrtletí roku 2024 vykáže neuspokojivé prodejní výsledky, a i když důvodů je mnoho, zdá se, že stále pravicovější výroky generálního ředitele odrazují zákazníky (V USA), kteří se politicky přiklánějí spíše k levici.

"Je velmi pravděpodobné, že k poklesu reputace Tesly přispívá sám Musk," řekl agentuře Reuters Shahar Silbershatz, generální ředitel společnosti Caliber, která se zabývá průzkumem trhu. Podle něj si Muska s automobilkou spojuje až 83 % dotázaných Američanů.

Zpočátku to bylo dobře, protože Muskova pověst odvážného „rebela“ pomohla vytvořit ze společnosti outsidera, který se postavil automobilovému establishmentu a lidé mu proto velmi fandili. V roce 2023 však mělo na Muska nepříznivý názor 42 % Američanů, zatímco v roce 2022 to bylo 34 %. V roce 2024 se podle průzkumů zhoršila pověst společnosti také v Evropě. Konktrétně v Nizozemsku, Francii, Velké Británii a Austrálii.

Tesla ztrácí své první místo

Údaje společnosti Caliber ukazují, že skóre zvažování Tesly je 31 procent, což je méně než polovina toho, co bylo v roce 2021, kdy Teslu zvažovalo 70 procent. A co hůř, skóre společnosti od ledna ztratilo 8procentních bodů, protože vzrostlo zvažování tradičních značek, které vstupují na trh s elektromobily (například BMW, Audi a Mercedes).

Společnost Tesla obviňuje vysoké úrokové sazby z toho, že snižují poptávku po elektromobilech, což je argument, který má své opodstatnění. Zdá se však, že automobilka pociťuje krizi více než ostatní.

Zákazníci Tesly jsou neuvěřitelně loajální

Zákazníci Tesly zůstávají neobvykle loajální a mnozí jsou ochotni přehlížet Muskovo chování kvůli výkonnosti vozidel automobilky a její nabíjecí infrastruktury. Připomíná to tak dobu, kdy společnost Apple vydala své první telefony iPhone. V tu dobu byly na trhu lepší telefony, ale uživatelé iPhonu velké množství chyb a omezení (zvlášť v Evropě) tolerovali.  

Můžeme se tak setkat s tím, že uživatelé vozu Tesla například obhajují absenci páček změny ukazatele směru, tristní automatické stěrače, nebo například odstranění parkovacích senzorů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.