Na tohle auto vám bude bohatě stačit 15 tisíc korun a odstěhujete v něm i boudu pro psa

Foto: Jiří Soukup

Na stěhování je nejlepší dodávka, to dá rozum. Ale na odstěhování několika krabic, pár pytlů cementu, boudy pro psa nebo třeba velké krabice s kuchyňskou troubou vám může postačit i jedno z nejmenších aut na trhu ojetin.


Na tohle auto vám bude bohatě stačit 15 tisíc korun. Ford Ka se totiž na českých inzertních serverech nabízí již od nějakých deseti tisíc korun. Je ale potřeba říci, že to rozhodně nejsou kousky, se kterými byste se měli vydávat na dlouhý výlet, nebo počítat s tím, že vám auto bude sloužit dalších deset let. To určitě nikoliv. Jako pracanta na odstěhování i docela velkých předmětů ho ale můžete v pohodě použít. Zvenku je to sice malé autíčko, ale dovnitř se toho dá naskládat opravdu hodně.

Model od Fordu s názvem Ka byl kdysi pro automobilku přelomový. Jako první totiž přišel s New Edge designem, který automobilka následně aplikovala i na další vozy. Možná právě proto se „káčko“ vyrábělo neuvěřitelných dvanáct let. A možná také právě proto ho ve své době chtěla každá dívka a mladá žena. Dnes si sice holky vybírají jiné vozy, ale „káčko“ jim může posloužit i tak. Žádný závoďák to sice není, ale i ty nejslabší motory mají dostatek sil pro jízdu ve městě. Mimo město jim ale velmi brzo dochází dech.

Problematické jsou také brzdy, které vadnou vlivem přehřátí. Tento jev můžete pozorovat i u sportovně laděných modelů SportKa a StreetKa. Podvozek ale představuje chloubu vozu. Kola téměř v rozích karoserie spolu s tužším naladěním dělají své. Auto se chová jistě v zatáčkách a opravdu hodně si nechá líbit i při vyhýbacím manévru. Modely SportKa a StreetKa jsou na tom ještě lépe. Jejich jízdní vlastnosti jsou opravdu velice dobré. Jen řazení by mohlo být přesnější. To platí i pro běžný hatchback. Bez posilovače řízení navíc nepotěší při parkování, kdy řízení vyžaduje větší sílu.

Palubní deska svým tvarem ladí se ztvárněním karoserie, ale kvůli lacinému tvrdému plastu zrovna nejlíp nevypadá. Před spolujezdcem je umístěna uzavíratelná schránka, kterou lze vyjmout, nebo otočit okolo osy, čímž se schová do palubní desky (z druhé strany najdete rovný plast, který takto vytvoří polici). Zatímco vpředu „káčko“ nabídne dostatek místa, vzadu je ho opravdu málo. Výborný přístup k zadním sedadlům tedy nelze ocenit tak, jak by si vůz zasloužil. Zavazadelník nabídne objem 185 litrů, což není mnoho, avšak v rámci třídy se jedná o slušnou hodnotu.

Sedadla lze ale vyjmout, resp. sklopit, a pak se z malého „káčka“ stává velké „káčko“, do kterého nacpete i větší krabice nebo předměty. Jestliže tedy potřebujete nějaké jednorázové auto na odstěhování materiálu na stavbu, případně pro převoz nějakého objemnějšího předmětu, možná bude po dalším prodeji auta „káčko“ nakonec levnější než pronájem stěhovací dodávky.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.