Ojetý Hyundai i10 nabídne za málo peněz hodně muziky


Hyundai nedávno představil novou generaci malého modelu i10. Jde o oblíbené městské auto, jehož předchozí generace se v českých autobazarech prodávají vcelku dobře především díky svým nízkým cenám.


Zájem o městské vozy už sice není takový, jako tomu bylo ještě před pár lety, ale i tak má ojetá i10 svoje místo na trhu. Ano, motoristé dávají nezřídka přednost větším automobilům, avšak ti co se rozhodnou pro mini, mají rozhodně z čeho vybírat. Trh nabízí řadu aut. Jedním z nich je od roku 2008 také Hyundai i10, nástupce modelu Atos. V roce 2011 prošel faceliftem a modernizací, tyto vozy na trhu ojetin ale potkáte jen výjimečně. I nabídka starších vozidel vyrobených před modernizací je velice omezená. Zájemci o automobil tak musejí výběru věnovat více úsilí. Výhodou je, že drtivá většina nabízených „í-desítek“ má za sebou jen minimum ujetých kilometrů. 


Otestovali jsme elektrický Renault ZOE, ale nenadchl nás
Test Hyundai Tucson N Line 1.6 T GDi – uf, co ta spotřeba?
Test Škoda Kodiaq RS - verze Sport Line by bohatě stačila
Test Hyundai Santa Fe 2,2 crdi 8at 4wd Premium Luxury – Ano, tohle už je „prémiovka“


Pohonné jednotky v praxi

Hyundai i10 přišel do prodeje s dvojicí zážehových motorů a na některých trzích byl uveden i se vznětovým tříválcem 1.1 CRDi/55 kW. Základní pohonnou jednotkou je čtyřválcová jedenáctistovka o výkonu 48 kW (krátce po uvedení na trh se výkon změnil na 49 kW, po modernizaci na 51 kW). I v nejslabším provedení jde o nečekaně živý a současně velice úsporný motor. Druhou benzinovou jednotku představuje čtyřválec o objemu 1,25 litru a výkonu 57 kW (po modernizaci 63 kW). Na trhu ale tento motor nejspíš nepotkáte. Nakonec na tom není nic divného, když se zážehová jedenáctistovka tak vydařila. 

Na silnici

Úzká a vysoká karoserie Hyundaie i10 ukrývá na mini vůz prostorný interiér, který zajistí dostatek místa i lidem vyšších postav. Situace není špatná, ani pokud nahlédneme do zavazadelníku, který má objem 211 litrů. Zmínit musíme také palubní desku. Ta je tvořena tvrdým plastem, což normálně nechválíme, jenže zde má povedenou povrchovou úpravu. Všem ale nemusí vyhovovat čalounění sedadel, jež působí na dotek uměle. Ale nechme hodnocení interiéru a pojďme se projet. V zatáčkách si automobil nevede vůbec špatně. Lví podíl na tom má tuhé odpružení, které si však vybere svou daň na nerovnostech. Nečekejte žádný komfort, místo něj se dostaví značné rázy od kol. A to není jediné. V prvomontáži dostal vůz pneumatiky značky Hankook a ani ty nelze pochválit. Jsou totiž extrémně hlučné. 

Časté problémy

Občas se objevují potíže s palivovým čerpadlem. Že není něco jak má, prozradí jeho hlučný běh. Dalším známou poruchou je rozsvěcení kontrolky ABS. Po vypnutí motoru a novém nastartování většinou zhasne. U automobilů s vyšším kilometrovým nájezdem je zvýšené riziko výskytu nadměrně opotřebených ložisek kol. Prozradí je hlučnost. Avšak jak zde již padlo, drtivá většina ojetin má za sebou jen minimum kilometrů. Nezřídka se objevuje vrzání navíjecího mechanismu bezpečnostních pásů. Na funkčnost či bezpečnost to nemá vliv, ale jde o nepříjemný zvuk, který leckomu může velice brzo vadit. 

LÍBILO:

  • na danou třídu dobrá prostornost
  • solidní jízdní vlastnosti
  • většinou bohatá výbava a minimum ujetých km
  • úsporná a živá jedenáctistovka

 

NELÍBILO:

  • nekomfortní podvozek
  • slabší světlomety
  • hlučnost pneumatik Hankook (prvomontáž)
  • málo ojetin na trhu

Ojetý Hyundai i10 nabídne za málo peněz hodně muziky

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.