Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo 1.4 TSI DSG – vezme si i 13 litrů

Foto: Luděk Kortus

Stylem brzda plyn mi Spaceback spolykal 13 litrů benzínu. Když ale jedete volně mimo dálnici a město, je možné dostat spotřebu i pod pět litrů. Dlouhodobá novinářská spotřeba za 5000 tisíc kilometrů byla 6,7 l/100 km. Při normálním ježdění se tedy extra vysoké spotřeby bát nemusíte. Rapid s motorem 1,4 TSi, rokem výroby 2015 a převodovkou DSG pořídíte již od nějakých 250 tisíc korun. Za verzi Monte Carlo pak připlatíte cca 30 - 50 tisíc více, hodně záleží na stavu vozu. Dejte proto pozor na servisní historii auta a preferujte český původ. Aktuálně je v nabídce českých autobazarů několik stovek modelů Rapid 1,4 TSI, vybírat tedy budete mít určitě z čeho.


Foto: Luděk KortusOd motoru 1.4 TSI v režimu automatické převodovky S se dočkáte příjemného zátahu a kultivovaného zvuku. „Esko“ zařadíte lehkým ťuknutím do páky řazení směrem vzad. Rafička otáčkoměru okamžitě poskočí nahoru a jede dál až přesně na okraj červeného pole, odkud poskočí zase dolů, aby se drala zpět na okraj červeného. A takhle to jde až do stupně S7. Mezitím jedete dvoustovkou. Na okreskách si můžete podřazovat „sekvenčně“ odstrčením páky od sebe do manuálního režimBrzdy mají standardní kotouče vpředu i vzadu. Nejsou nijak sportovně uzpůsobené, ale brzdí dobře a k motoru a autu sedí. Stylem brzda plyn mi Spaceback žral 13 litrů. Vím, někdo by asi uměl i větší spotřebu. Když jedete volně mimo dálnici a město, je možné dostat spotřebu i pod pět litrů. Dlouhodobá n ovinářská spotřeba za 5000 tisíc kilometrů byla 6,7 l/100 km. Přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI je k sedmistupňovému DSG naladěný na 92 kilowatů při 5000 otáčkách a točivý moment 200 Nm od 1400 do 4000 otáček. Takže si o otáčky přímo říká.


Škoda Favorit - dávaly se za ní úplatky a dnes se situace opakuje
Test ojetiny Škoda Superb 2,8 V6 automat (rok 2008)
Ojetá Škoda Octavia Tour je českým bazarovým evergreenem
Ojetá ŠKODA Fabia - tříválců se bát nemusíte, ale na některé verze si pozor přeci jen dejte


Foto: Luděk KortusVnitřek vozu je standardní Škoda. Až na hluboké sedačky s výrazným bočním vedením, tříramenný sportovní volant a sportovní pedály. Lokty si můžete symetricky odložit, když držíte volant zespodu. To je důležité při dlouhých hodinách za volantem pro lepší komfort. Podvozek Spacebacku je spíše tužší, než houpavý. Jen zadní kliková náprava s vlečenými rameny způsobuje při rychlé jízdě na nerovné silnici pocit, že zadek trochu vlaje. Nakonec ale zjistíte, že do smyku se dostanete dříve kvůli jezdeckým chybám než kvůli konstrukci nápravy. Pro sportovní jízdu potřebujete alespoň trochu živý motor a nízké pneumatiky. Situace se vylepšuje, když jsou tužší pružiny. Další rozměr vaše jízda dostane možností řadit bez spojky pod plynem. Lepší pocit v zatáčkách přináší sportovní sedačky, které dobře podrží tělo. Míra sportovní zátěže, kterou auto snese, je samozřejmě daná produkční technikou. Můžete s ním ale začít pilovat techniku bez výmluv na cokoli. Dokáže přinést příjemné pocity z přesného dobrzdění, správného řazení, přesné dávky plynu, vyjeté stopy… takhle nějak to asi výrobce uvedenou sportovností myslel.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.