Při cestách do zahraničí je dobré zvýšit pojistný limit. Škody totiž mohou snadno dosáhnout na desítky milionů


Dvojnásob to platí pro ty, kteří tráví za volantem více času, najezdí hodně kilometrů nebo často vyrážejí do zahraničí. Například u trvalých následků na zdraví může pojišťovna odškodnění vyplácet i několik desítek let


Připravit váš vůz na zimu, to není zdaleka jen otázka přezutí pneumatik. Nejlépe je vybrat si vhodné pojištění, které dobře slouží po celý rok a přináší řadu výhod, třeba širokou asistenci, když vás potká na silnici nějaká nepříjemnost. „Nejlepší asistence je ta, u které klient nemusí přemýšlet nad ničím a my se postaráme o vše – o něj i auto, ať se stane cokoli. Neboli naše asistence MAX+, kterou od listopadu nabízíme,“ uvádí ředitel Úseku pojištění motorových vozidel Kooperativy Aleš Zethner, kterého jsme požádali o krátký rozhovor právě na téma pojištění a asistenčních služeb. Zimní období, kdy řidič často cestují do zahraničních horských oblastí, je navíc vhodnou dobou k případnému navýšení pojistných limitů

Jakou roli dnes hrají asistenční služby?

Úkolem a cílem moderní pojišťovny totiž už dávno není „jen“ precizně, rychle a pokud možno bezpapírově zlikvidovat a vyplatit škodu. Dnešní nároční klienti vyžadují více, tedy i faktické řešení obtížné situace, typicky formou asistenční služby především v případě poruchy či havárie na silnici. 

Jak na to reagujete?

Každoročně evidujeme růst asistenčních zásahů u motoristů. Proto jsme se rozhodli od listopadu nabídnout nový nadstandardní asistenční program MAX+, kde pro nepojízdné vozidlo zajistíme příjezd a práci mechanika v terénu, vyproštění, odtah vozidla, nebo přeložení nákladu do náhradního vozidla. A to vše bez limitu, nejen u nás, ale i v zahraničí. Ale také zajistíme zapůjčení náhradního osobního vozidla v ČR i v zahraničí až na 7 dní či jeho úschovu až na 15 dní. Nově jsme také rozšířili u pojištění skel rozsah krytí na skla v pevné, skládací nebo odnímatelné střeše, a dokonce i zrcadlová skla zpětných zrcátek. 

V poslední době škody z povinného ručení stále rostou, jedná se zejména o škody na zdraví. Uvědomují si řidiči, že nejnižší limity nemusí stačit?

Zlepšuje se to. V povinném ručení klientům doporučujeme zvolit vyšší limity, alespoň 100 milionů na majetkové škody a 100 milionů na škody na zdraví. Dvojnásob to platí pro ty, kteří tráví za volantem více času, najezdí hodně kilometrů nebo často vyrážejí do zahraničí. Například u trvalých následků na zdraví může pojišťovna odškodnění vyplácet i několik desítek let. Proto jsme sjednání vyšších limitů podpořili formou zajímavých benefitů a s potěšením zjišťujeme, že se to osvědčilo. Více než tři čtvrtiny klientů si už volí limity 70/70 milińů a vyšší.

Mluvil jste o benefitech u vyšších limitů, co k nim tedy vaši klienti získají navíc? 

V novém produktu, který jsme na konci loňského roku uvedli na trh, získají klienti od limitu 70/70 milionů úrazové pojištění řidiče. Při sjednání povinného ručení s limity 100/100 milionů Kč a vyššími pak získají automaticky i komfort přímé likvidace. Tu využijí v situaci, kdy jsou poškozeným při dopravní nehodě způsobené jiným vozidlem – nemusí nic složitě řešit s pojišťovnou viníka, obrátí se na svoji pojišťovnu a ta s nimi vše vyřeší. Při sjednání s havarijním pojištěním zdarma získají i pojištění VÝMOL, tedy škody, kterou si způsobí na neoznačeném výmolu v silnici.

 

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.