Vezete si domů pizzu a chcete, aby zůstala horká? Jde to, ale váš spolujezdec musí dozadu

Foto: Mojmír Bída

Vyzvednout pizzu a hurá domů užít si po náročném dni trochu klidu. Jenže dopravní zácpa je proti. Cesta se prodlužuje a pizza stydne. Ještě pár minut a bude z ní gumová placka. Řešení může být ale docela snadné.


Možná to sami dobře znáte. Zdržíte se v práci o hodinku déle než obvykle, a na nějaké vyčerní vaření nebo návštěvu restaurace už nezbývá čas a většinou ani nálada. Proč se tedy nezastavit cestou domů v oblíbené pizzerii a nenechat si připravit tu svoji do krabice? Domů to je jen pár kilometrů, a tak se těšíte, jak si doma sednete, z krabice vyndáte ještě horkou margharitu, nalejete sklenku chardonnay a užijete zaslouženého klidu. Jenže dopravní situace je zrovna proti. Ulice plné aut, dopravní nehoda a zácpa vypadá nejméně na půl hodiny.

Jak to dopadne? Domů si přivezete gumovou placku nevalné chuti, takže zvednete telefon a objednáte kurýra, který pizzu přiveze ve specializovaném termoboxu. A pak vás to napadne. Vždyť jste si mohli takový termobox udělat ve svém autě taky. Je to vlastně docela primitivní nápad, ale jak už to u takových nápadů většinou bývá, funguje skvěle. Ale bohužel ne v každém autě. Pouze u těch, která mají vyhřívání sedadel. Už vám to došlo? Ano, provizorní termobox si uděláte na předním sedadle spolujezdce. Ten tak bude muset, pochopitelně v případě že s vámi jede, přestoupit na zadní sedadlo. Má to ale svůj důvod a doma to určitě oba oceníte.

Jak na to? Zapněte vyhřívání sedadla spolujezdce na nejvyšší výkon. Na sedadlo položte krabici s pizzou, nebo boxíky s jiným jídlem, a zakryjte to kabátem, svetrem, bundou nebo nějakou dekou, kterou třeba máte v autě. Pod přikrývkou bude krásně teplo a takové jídlo vydrží teplé klidně i hodinu. Osobně jsme si to vyzkoušeli na jídle z thajského bistra na Černém mostě. Než jsme s jídlem dojeli do Benátek nad Jizerou, uplynulo přesně 70 minut. Na nájezdu na dálnici D10 totiž byla v zúžení nehoda, takže se cesta skutečně dost protáhla. I po více než hodině však bylo jídlo krásně teplé.

Máte nějaký vlastní trik jak udržet co nejdéle teplé jídlo při jeho přepravě v autě? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.