Ztrátu adaptéru bezpečnostní matice na kolo lze vyřešit snadno a úplně zdarma

Foto: Pixabay

Ztráta adaptéru při výměně píchlého kola na silnici problém bude. Jestliže ale ztrátu zjistíte doma na dvoře, když chcete měnit letní pneu za zimní, dá se situace snadno vyřešit. Alespoň tedy v některých případech.


Bezpečnostní šroub nebo matice na kolo je fajn. Alespoň do té doby než chcete sundat kolo a zjistíte, že adaptér nemáte. Pak nastávají horké chvilky. V případě, že se vám to stane na silnici, kde potřebujete vyměnit píchlé kolo, nezbyde nic jiného, než zavolat asistenční službu. Sami to určitě nezvládnete, a i když nejsou všechny adaptéry unikátními kousky, je téměř nepravděpodobné, že by někdo z projíždějících řidičů měl totožný kus. Jestliže se vám taková situace stane doma v garáži, když chcete měnit letní za zimní nebo naopak, není vše ztraceno.

První cesta vede samozřejmě k hledání originální krabičky se sadou šroubů, ve které by měl být uložen bezpečnostní kód. Na jeho základě vám servisu objednají nový adaptér. Nesmí vás ale překvapit jeho cena – ta se bude většinou pohybovat v rozmezí 500 – 1000 korun. Velký problém ale  nastane, když kód neznáte. A to se stává velmi často, obzvláště když auto koupíte třeba jako ojeté. Adaptér se sice často válí někde v přihrádce nebo v kufru, ale mnohdy v autě vůbec není, nebo ho prostě časem někde ztratíte. Pak nastává urputné přemýšlení, jak situaci řešit.

I bez vyhřívaných zrcátek lze mít krásně čistá skla bez sněhu a ledu
Smyk na ledovce lze ustát relativně snadno. Elektrická auta ale mohou mít problém
Klimatizaci je nutné zapínat i v zimě. Kdo to nedělá, riskuje její drahou opravu
Majitelé dieselů by měli v těchto dnech zbystřit. Hrozí, že svá auta nenastartují

Jednou z variant je navrtání, resp. odvrtání šroubu, nebo navaření matice. Jenže to nejde vždy. Obzvláště u moderních aut jsou totiž šrouby utopené v hliníkovém disku, který se může poničit a navíc málokdo má doma svářečku nebo sadu vývrtníků. Technik z jednoho pražského autoservisu ale prozradil zajímavý trik, který velmi často funguje. Sice ne vždy, ale šance, že se to povede, je velká. Podle něj se šroub dá odvrtat vždycky a stojí za to, zkusit nějakou méně destruktivní metodu. A v čem tedy jeho trik spočívá? Zkusit povolit šroub pneumatickým utahovákem. „Velmi často se podaří takový šroub povolit právě díky okamžitému nástupu povolovací síly,“ říká technik, který takto údajně zachránil již desítky řidičů od strastiplného shánění náhradního adaptéru.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.