Automatické převodovky z luxusních vozů výrazně zlevňují a dostávají se tak i do nižší kategorie. Aktuálním hitem je Škoda Fabia s automatem

skoda-fabia-evo-hatchback
Foto: Jan Smékal

Malé auto s automatem? Proč ne? Mezi řidiči jsou automatické převodovky čím dál tím žádanější. Především pro svoji nespornou spolehlivost a pohodlí. Navíc, dnešní vozy s automatem cenově nad svými sourozenci s manuálem nijak cenově nevyčnívají.


Obliba automatických převodovek neustále roste. Nejen u vozů vyšší kategorie, ale také u menších aut, ve kterých jsme je ještě poměrně nedávno mohli najít pouze sporadicky. Příkladem může být například Škoda Fabia, která se ve verzi s automatickou převodovkou stává velice žádaným vozem především mezi mladšími rodinami a staršími páry. Důvod je jednoduchý. Automat nabídne nejen pohodlí a spolehlivost, ale například v kategorii zánovních vozů se modely Škoda Fabia prodávají za ceny srovnatelné s cenami Fabií s manuální převodovkou. A to už stojí za úvahu.

Škoda Fabia s DSG má nízkou spotřebu

My jsme krátce po představení nové generace Fabie vyzkoušeli verzi s motorem 1,5 TSI Evo, která se dodává výhradně s automatem. A právě automatická převodovka byla u tohoto vozu jednou z jeho hlavních předností. Vlastně jsme si do verzí s manuálem už ani nechtěli přestoupit. Maximálka přes 200km/h, spotřeba lehce nad 6 litrů a komfortní nastavení automatické převodovky s možností ručního řazení dělá z takového auta skvělou volbu, když hledáte menší, ale bohatě vybavený vůz s vysokou užitnou hodnotou.

Skvělá volba do města

To ostatně potvrzují i někteří uživatelé, kteří s Fabií s automatickou převodovkou už nějakou dobu jezdí: „Mám ji asi rok, koupil jsem ji s nájezdem necelých 5 tisíc kilometrů jako předváděcí auto od dealera,“ říká Martin Procházka z Benešova, který jezdí ve škodovkách celý svůj život, a pokračuje: „Před tím jsem měl Fabii s manuálem. Byla úplně skvělá, jenže když to porovnám, třeba při popojíždění v koloně nebo rozjíždění do kopce, tak zpátky k manuálu bych se už nevrátil.“

DSG nabídne vysoký mofort

Martinovi dáváme jednoznačně za pravdu. Dnešní automatické převodovky řadí naprosto přesně, jemně a dovolují řidiči i manuální volbu rychlostních stupňů. Příkladem může být právě sedmistupňová dvouspojková automatická převodovka DSG, která se v současných Fabiích nabízí. U motorů s těmito převodovkami je navíc spotřeba paliva naprosto srovnatelná s verzemi, které mají manuální převodovku. Například motor 1,0 TSI s výkonem 81 kW má ve verzi s manuálem průměrnou spotřebu, dle metodiky WLTP, 5,2l/100 km, verze 1,5 TSI s výkonem 110 kW si pak vystačí dle stejné metodiky s pouhými 5,5 l/100km.

Mladé rodiny i senioři

A pro koho jsou menší vozy, jako je například uvedená Škoda Fabia, s automatickou převodovkou určeny? Na to odpovídá Robert Imling, ředitel obchodu s ojetými vozy a člen představenstva společnosti Louda Auto: „Fabie s automatem si oblíbily především mladé rodiny, kde často řídí žena, která převáží děti do školy, nebo do školky a nechce se v hustém městském provozu soustředit na řazení. Tento model je oblíbený také u starších párů, které vyznávají pohodlné řízení bez nutnosti šlapat na spojkový pedál a ručně řadit.“

V brzké době si zánovní model Škoda Fabia s automatickou vypůjčíme k redakčnímu testu, abychom vám mohli přinést konkrétní zkušenosti s mírně ojetým malým vozem, který je vybaven moderním automatem.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.